Ústečtí fotbalisté do něj vstoupí i s novou posilou v brance, zkušeným osmatřicetiletým brankářem Petrem Vaškem, pro nějž mělo jít při zápase v Opavě o návrat domů. Právě ze Slezské metropole totiž Vašek pochází. Do Ústí s jasným cílem. Podávat stabilní výhody a podpořit klub v boji o udržení ve Fortuna národní fotbalové lize.

Jak se zrodil váš přestup do Ústí?
Trenéři mi zavolali, zda mám zájem o angažmá v Ústí. Nechal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, poradil jsem se doma. Nakonec jsme se domluvili na podmínkách, a tak jsem tady (úsměv).

Kolik času jste si vzal na rozmyšlenou?
Během podzimu jsem byl na operaci s ramenem, takže jsem musel počkat na vyléčení a zjistit, jak na tom jsem. Přibližně měsíc jsem si nechal na rozmyšlenou a rozhodl jsem se, že chci ústeckému fotbalovému klubu pomoci.

Těšíte se na zápas proti Opavě, ještě k tomu na jejím hřišti?
S fotbalem jsem tam začínal, vrátím se domů. Předpokládám, že fanoušci budou skandovat nějaká hesla proti mé osobně, ale podobné hecování k fotbalu patří. Chceme si z Opavy odvést body.

Nová posila fotbalové Army. Na post brankáře přichází zkušený Petr Vašek.
Arma hlásí posilu s ligovými zkušenostmi. Přichází brankář Petr Vašek

Zkušenosti máze ze dvou nejvyšších českých soutěží. Dokázal byste je porovnat?
V nejvyšší lize jsou daleko techničtější hráči, nehraje se tak tvrdý styl fotbalu. Naopak ve Fortuna národní lize není tolik vyspělých hráčů, a tak se do popředí dostává nepříjemný styl hry, který mnohdy bolí.

Co říkáte na zimní přípravu?
Je dlouhá, přijde mi to jako česká specialita. Systém, který je v České republice zavedený, se mi zdá přinejmenším divný. Všichni poukazují na to, že hráči nemají zápasové zkušenosti, ale to, že se každý rok čtyři měsíce jen trénuje, je v pořádku. Pro mě osobně je to v mužském fotbalu asi dvacátá zimní příprava, už se to někdy až zajídá. Snažím se chodit na všechny tréninky a nic nevypustit.