„Z divize padají dva Severočeši, takže z přeboru sestoupí tři týmy. Kromě Blšan, které se odhlásily, to budou Horní Jiřetín a Proboštov,“ spočítal hrající asistent Brné Tomáš Heřman.

ČEKÁ JE I FINÁLE POHÁRU

Brná má na Proboštov šest bodů náskok, končí doma s Litvínovem. „Po utkání nás čeká dokopná, budeme mít co slavit. Ještě se ale soustředíme na středeční finále krajského poháru, ve kterém se střetneme s Louny,“ dodal Tomáš Heřman.

A jak probíhalo derby v Neštěmicích? „První poločas byli lepší domácí a vedli. My jsme srovnali, ale Neštěmice šly zaslouženě zpět do vedení. Po pauze už jsme byli lepší, srovnali jsme a v závěru zahodili i několik šancí. Mohli jsme i zvítězit,“ litoval hrající asistent Brné.

V ZÁVĚRU MĚLI DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ

Podobně viděl duel i kouč Neštěmic Martin Beran: „Po první půli jsme zaslouženě vedli a mohlo to být i vyšším rozdílem. Ve druhé ale Brná zkvalitnila hru, dobře bránila a hrála na brejky. Z jednoho nás potrestal Gibala a v závěru jsme měli i štěstí. Remíza byla ale zasloužená, penalty už jsou loterie,“ povídal a dodal:

„Jsem rád, že se Brná zachránila. Zápasy s ní mají skvělou kulisu, jsou divácky atraktivní. A je dobře, že budou v soutěži dál dva týmy z Ústecka. My sezonu zakončíme doma proti Hrobcům, které už jsou jistým vítězem soutěže.“

Neštěmice – Brná 3:2 po PK (2:1)Branky: Růžička, Krok, rozh. PK Vlasák – Heřman, Gibala. Rozhodčí: Holec. ŽK: 2:0. Diváci: 250.

Neštěmice: Čermák – Soukup, Holly, Klier, Stehlík (46. Hrabánek) – Stukheil, Vlasák, J. Reischel (80. Janda), Růžička, Krok – Urbanszký (70. Maštalíř).

Brná: Satek – Večeřa, Prousek, Heřman, Guth – Malec (50. Michajlov, 60. Gajdarski), Smetana, Králík, Rakištenliev (88. Paseka) – Demčenko, Gibala.