„S dvěma body jsme spokojení, věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. V první půli jsme byli lepší a dvacet minut soupeře nepustili za polovinu. Ujali jsme se vedení, ale pak nám domácí uštědřili lekci z produktivity, když ze tří střel dali dva góly a jednou orazítkovali břevno," kroutil hlavou kouč Brné Milan Česlák.

Střekovští mladíci v první půli spoléhali především na rychlý přechod. „Hráli jsme na brejkové situace. Po chybě jsme prohrávali a několikrát nás podržel brankář Souček. Ještě do poločasu jsme ale výsledek otočili," pochvaloval si kouč Střekova Pavel Bednář.

Zápas jako na houpačce pokračoval i po přestávce a Brná se brzy vrátila do vedení. „Po hodině hry jsme vstřelili dvě slepené branky a byli výhře blíže. Jenže po nedůslednosti při rohu jsme dostali třetí gól. Ve druhé půli už to bylo vyrovnanější," uznal Česlák.

Podobně to viděl i lodivod béčka Osady. „Ve druhém poločase se hra vyrovnala, hrozili jsme ze standardních situací. Brná si vzala vedení zpět, když jsme špatně pokryli hráče, konec mohl skončit výhrou obou týmů. Bod je spravedlivý, hrál se ofenzivní fotbal, který se musel líbit," hodnotil derby Pavel Bednář.

„V závěru už bylo vidět, že jsou domácí spokojení s bodem, už čekali na penalty. Ty nám vyšly, když gólman Tomáš jednu zlikvidoval a při druhé domácí přestřelili bránu. My jsme naopak obě dali," radoval se Česlák. Jeho tým tak udržel čtyřbodový náskok na čele tabulky. „Přesně to jsme chtěli. Jsme spokojení," zářil kouč.

Střekov B – Brná 3:4 po PK (2:1). Branky: Novotný, Šimek, Kremr – Culek, Betka, Gibala a rozh. PK. Rozhodčí: Matys. ŽK: 3:1. Diváci: 80.
Střekov B: Souček – Křeček, L. Lenc, Tichý, Baláž – Kremr, Šimek, M. Novotný, Tenopír – Puky (50. Růžička), V. Bednář (75. Spal).
Brná: Tomáš – Durlin, Salák, Večeřa, Balog – Gibala, Smetana, Prousek (80. Hnízdo), Stakič (46. Betka) – Heřman, Culek.