Po velkém boji to byla domácí parta, která prohrála 1:2. „Přerušená vítězná série nás mrzí, ale odešli jsme ze souboje se vztyčenou hlavou," chválil své svěřence kouč Václav Strádal.

Spokojenost i přes porážku

Nestává se často, aby byl i trenér poraženého celku ve svém hodnocení tak pozitivní. „Po dlouhé době jsem byl, i přes porážku, maximálně spokojený," překvapil trenér domácích Václav Strádal. V první půli se událo mnoho, ale gól byl k vidění pouze jeden z proměněné penalty Heřmana.

„Řekl bych, že vyhrálo šťastnější družstvo. Domácí byli aktivnější, fotbalovější, ale účel světí prostředky. Byl to třetí zápas v řadě, kdy se nám povedlo dát gól do šatny," všiml si kouč Brné Milan Česlák.

Domácí kormidelník Strádal označil penaltový zákrok za sporný. „Bylo to na hraně, ale nikomu nic nevyčítám," vyjádřil se kouč Libouchce.

Sedmá výhra v řadě

Zkraje druhé půle bylo pro domácí barvy ještě hůře. „Po skrumáži se hlavou prosadil Gibala, naše obrana čelila velkému tlaku, ale nezmatkovali jsme a k tomu zachytal velice dobře Císař. V dalších deseti minutách jsme mohli rozhodnout, ale dvě gólové šance neskončily kýženým výsledkem. Sám na brankáře šel Asan," dále hodnotil trenér Česlák.

Situaci druhé branky viděli jinak domácí, kteří označili trefu za vlastní. „Dali jsme si gól, ale kluci si to odmakali, měli jsme obrovský tlak a velké množství šancí, trefili jsme dvakrát břevno. Jediná naše slabina byla koncovka, jinak jsme hráli na maximum našich možností," pochválil svůj tým Václav Strádal.

Radost a velkou úlevu museli po posledním hvizdu rozhodčího pocítit fotbalisté Brné, kteří v tu chvíli měli v kapce sedmou jarní výhru v řadě. „Stálo při nás štěstí, posledních deset minut to byl velký tlak, ale naše obrana povolila jen snížení v nastaveném čase," oddechl si po dramatu trenér Brné Milan Česlák.

Libouchec – Brná 1:2 (0:1)Branky: Černohorský – Heřman z PK, vlastní. Rozhodčí: J. Zubr. ŽK: 4:4. Diváci: 120.
Libouchec: Klačanský – Hejna, Novák, Hammer, Kučera – Slavka, Filipi (35. Strnad), Wild (80. Palaščák), Kabát – Černohorský, Němeček (70. Šum).
Brná: Císař – Topinka, Heřman, Večeřa, Durlin, Prousek – Betka (63. Culek), Šťástka (85. Seidl), Smetana, Asan (68. Maturkanič) – Gibala.