„Náš cíl je jasný a jdeme si za ním. S úvodem jarní části jsem samozřejmě spokojený, ale pořád nabádám hráče, aby zůstali při zemi a neměli nosy nahoru. Do každého zápasu musíme jít s pokorou,“ ví trenér Brné Milan Česlák.

Jeho svěřenci tentokrát vydřeli dva body ve Vilémově, kde vyhráli 1:0 po penaltovém rozstřelu. „Utkání mělo svou kvalitu, přestože se střetly dva týmy ze spodní části tabulky, k vidění byl hezký fotbal i šance. V první půli byli o trochu lepší domácí a měli tři až čtyři příležitosti, ty ale naštěstí zlikvidoval gólman Satek,“ chválil kouč brankáře.

I jeho tým mohl několikrát udeřit. „Bojovali jsme po celý zápas a šance měli Gibala, Malec či Betka, který šel sám na brankáře, ale neuspěl. Nakonec to došlo až do penalt, Satek první chytil a druhou domácí kopli vedle. Za nás skórovali všichni,“ pochvaloval si kouč Česlák a na závěr dodal:

„Jsou to pro nás důležité dva body, zvlášť když jsme museli lepit obranu. Chyběli nám zraněný Heřman a vykartovaný Koranda. V obraně tak musel nastoupit Asan.“

Vilémov – Brná 0:1 po PKRozhodující penalta Gibala. Rozhodčí: Klimpl. ŽK: 1:1. Diváci: 240.
Brná: Satek – Prousek, Večeřa, Smetana, Seidl, Asan – Malec, Demčenko, Králík, Betka (56. Michajlov) – Gibala.