V 1.A třídě se očekávané vyrovnané derby ve Velkém Březně změnilo v jasnou záležitost hostí, kteří uspěli vysoko 5:0. „Jsme za to rádi, další zápas s nulou vzadu, pátá výhra na jaře," povídal po zvládnutém utkání trenér vítězů Milan Česlák.

Pohoda v Brné

Hráči Brné chytili na úvod jara příznivý vítr a vezou se na pořádné vlně. „Snažíme se hrát fotbal a nepráskat jen do míče. Panuje tu pohoda, která je vidět i v zápasech," liboval si kouč Brné. Derby začalo rychlým písknutím do píšťalky a pokutovým kopem.

„Byli jsme natěšení a věřili si, penalta nás rozhodila nejsme na to zvyklí. Přišla mi přísná," svěřil se předseda Jiskry Velké Březno David Řezáč.

Úvod posadil na koně hráče Brné, kteří měli více ze hry, ale do dalších velkých šancí se nedostávali, domácí kousali.

„Obraz hry nebyl jednoznačný, jak by konečný výsledek napovídal. Penalta se kopala po průniku Šťástky, byl to takový zbytečný faul. Zlomový okamžik nastal v závěru poločasu, kdy se Gibala uvolnil na šestnáctce a střelou trefil gól do šatny," povídal Česlák.

Odevzdaný výkon

Že šlo o klíčovou situaci, potvrdil i předseda Jiskry.

„Bylo to stěžejní, s takovým kvalitním týmem, jakým je Brná, se manko těžko dohání. Ve druhém poločase jsme podali odevzdaný výkon, což mě mrzí. Soupeř uměl potrestat naše chyby a dal nám, co se do nás vešlo," prohlásil Řezáč.

Pětibrankový rozdíl se z velké části zrodil v 50. a 52. minutě, kdy hosté dvakrát udeřili a bylo po všem.

„Po slepených brankách jsme odskočili a mohli hrát v klidu. Domácí jsme nepustili do šance, za výkon ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát. Tím jsme splnili náš cíl, odpoutali jsme se ode dna a naší formu teď prověří trojlístek soupeřů Pokratice, Libouchec a zatím stále suverénní Střekov," uzavřel povídání trenér Brné Milan Česlák.

Velké Březno - Brná 0:5 (0:2) Branky: Heřman z PK, Gibala, Prousek, Gajdarski, Asan. Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 3:1. Diváci: 100.
Velké Březno: Ondrka - Kulhánek, Přibyl, Cimpl, Pechánek (71. Polách) Valenta, Borovec, Králíček (68. Mohaupt), Demčenko (46. Vojtěch) Barvínek (60. Kratochvíl), Pošík.
Brná: Císař - Topinka, Heřman, Prousek, Večeřa, Balog (70. Hnízdo) Šťástka (52. Betka), Smetana, Gajdarski (75. Maturkanič), Asan Gibala.