„S výsledkem jsem spokojený, hra měla ještě nějaké chybičky. Soupeř hrál ještě loni v Okresním přeboru a světlé chvilky měl především v prvním poločase, kdy jsme my naopak neproměňovali šance. Po pauze už se ale rozdíl projevil naplno, otevřeli jsme si střelnici a domácí nestíhali. Jsem rád, že si kluci před startem sezony zvýšili sebevědomí," pochvaloval si trenér Brné Milan Česlák.

Pod vysoké vítězství jeho týmu se výrazně podepsala nová akvizice. Útočník David Řezníček, který ještě loni oblékal dres sousedního Střekova, nasázel do sítě Boletic hned pět branek!

POSILÁM SE DAŘÍ

„Hledali jsme někoho na hrot útoku, protože v úvodu soutěže nesmí hrát vykartovaný Gibala. Jsem rád, že se David osvědčil a že se střelecky chytil," neskrýval Česlák spokojenost.

V utkání se ale dařilo i další posile Brné, Jevgenij Demčenko se podepsal pod dvě branky. „Podařilo se nám posílit opravdu dobře, Demčenko, Řezníček i mladý gólman Satek z dorostu Army velmi dobře zapadli do sestavy a měli by pro nás být přínosem," soudí kouč Brné.

ZAČÍNAJÍ S KADANÍ

K dispozici měl na generálku jen jedenáct hráčů. „Někteří kluci ještě dobírají dovolené, ale za týden už budeme kompletní. Kdyby se to povedlo, rádi bychom přivedli ještě jednoho hráče, ale uvidíme až dle začátku soutěže. Začínáme doma s Kadaní, nebude to vůbec snadné," ví Milan Česlák.

A jaké budou cíle nováčka krajského přeboru? „Rádi bychom hráli do desátého místa. Musíme na podzim uhrát co nejvíce bodů, abychom neměli starosti se záchranou," uzavřel kouč.

Spartak Boletice – SK Brná 1:11 (0:3)Branky: Rantfner – Řezníček 5, Demčenko 2, T. Heřman 2, Guth, Bartoš. Rozhodčí: Topinka – Karrmann, Matas. Diváci: 60. Brná: Satek – Prousek, T. Heřman, Večeřa, Seidl – Koranda, Demčenko, Bartoš, Guth – Řezníček, Bukáček.