Výhru v úvodním zápase krajského přeboru si připsali fotbalisté Brné. Ti zvládli podruhé během několika dnů penaltový rozstřel a byť ztratili vedení 3:1, připsali si díky penaltám bod navíc.

„Výhra to byla hodně upracovaná. Pro nás je ale důležité, že jsme začali lépe než loni. I když jsme měli utkání dobře rozehrané, dva body jsou lepší než nic,“ soudí trenér Česlák. „Diváci viděli hezký zápas v tempu, pro nás bylo důležité, že jsme dokázali reagovat na úvodní branku soupeře," dodává.

Dvě penalty proti domácím

I přesto, že Brná v úvodním poločase třemi brankami zareagovala na brzké vedení hostů, tři body nebrala. Soupeř díky dvěma penaltám v rozmezí osmi minut po přestávce srovnal.

„Bavil jsem se s hráči a obě penalty byly. Dlouho jsem ale nezažil písknout dvě desítky proti domácím. Škoda, že brankář alespoň jednu nechytil. Satek je šikovný a penalty mu jdou, nakonec je ale pochytal v rozstřelu,“ pochválil gólmana Česlák. Brné tak ani nemuselo vadit, že i její dva střelci v penaltách selhali.

„Máme úzký kádr, navíc jsme začínali sezónu v poháru hodně brzo, nebylo tak moc času nahnat fyzičku, která nám v závěru chyběla. Myslím, že nám i trošku došly síly," uzavřel Česlák hodnocení.

SK Brná - TJ Sokol Horní Jiřetín/FK Litvínov 4:3 pk (3:1, 3:3, 3:2 pen)
Branky Brné: Demčenko 2, Králík. Rozhodčí: Ludvík. ŽK: 1:4. Diváci 189.
SK Brná: Satek - Hynek, Heřman, Bartoš, Večeřa - Smetana - Koranda (67. Betka), Gaydarski, Králík, Asan (80. Guth) - Demčenko