Brné přálo i štěstí, Neštěmice venku znovu trápily absence

Brná, Perštejn – Brná trefila v poslední minutě tříbodový jackpot! Oslabeným Neštěmicím se zápas venku nepovedl.

26.9.2017

Fotogalerie ze zápasu krajského přeboru fotbalistů Brná-Kadaň.Foto: Deník / Hoffmann Rudolf

Fotbalisté Brné se v krajském přeboru drží na 4. místě. Pomohla jim i výhra 4:3 nad Kadaní, kterou trefil v 90. minutě Asan. Neštěmice jsou naopak až na 13. příčce, z Perštejna si odvezly 6 gólů.

Brná prožila zápas jako na houpačce, dvakrát dokázala smazat vedení Kadaně, do vedení 3:2 ji poslal Smetana. Hosté však 10 minut před koncem srovnali, jenže v závěru dotáhl Králíkovo akci do zdárného konce Asan a Brná tak slaví další tři body.

TRÁPENÍ STŘELCŮ

„Zaplať pánbůh za tři body,“ oddechl si po zápase trenér Brné Česlák. „Vůbec se nám nedařilo hrát to, co jsme si řekli, upřímně musím přiznat, že jsme měli i štěstí, remíza by asi byla pro soupeře spravedlivá,“ dodal. Domácí se mohli nerváku vyvarovat, Koranda měl šancí, že by mohl zápas rozhodnout sám. Jenže neproměnil, vůbec vyhlášení střelci ústeckých klubů se zatím letos trápí, střelecky se hledá i Demčenko.

„Těžko říct, čím to je, naštěstí to ale střílí jiným hráčům. Je to ale škoda, protože by i těch bodíků třeba bylo víc,“ dumá kormidelník Brné. Nakonec však přeci jen kvituje: „Loni jsme měli za podzim 7 bodů, teď jich máme 12 v polovině. Samozřejmě, že je to skvělé. Jde vidět, že už jsme v soutěži rok a i další hráči mají nějaké zkušenosti.“

Střelecké trápení prolomil Lukáš Krok, jeho branka však byla Neštěmicím k ničemu. V Perštejně, za nějž nastupují i výteční futsalisté Salák, Filinger a Taverna, vyfasovaly šest fíků a domů tak odjely s prázdnou.

„Chybělo nám šest hráčů základní sestavy,“ vypíchl trenér Beran neduh, jenž trápí Lva prakticky v každém zápase venku. „Zápas se lámal hned v úvodu, my jsme ve 20. minutě prohrávali 3:0,“ dodal. Alespoň malý důvod k radosti však přece měl: „Konečně se trefil Krok, bylo vidět, že branka ho povzbudila. Snad z toho budeme těžit v dalších zápasech.“

Krajský přebor, 7. kolo:

Brná - Kadaň 4:3 (2:2)
Branky: 26. Králík Jan, 35. Králík Jan, 63. Smetana Marek, 90. Rakishtenliev Asan - 18. Brahimi Azem, 32. Janošík Tomáš, 79. Brahimi Azem
RozhodčÍ: Nádeník. ŽK: 3:4. Diváci: 125.
Brná: Satek - Hynek, Heřman, Večeřa, Guth - Smetana - Gaydarski, Králík, Koranda (77. Betka), Asan - Demčenko

Perštejn - Neštěmice 6:1 (4:1)
Branky: 5. Dolejška Matěj, 18. Salák Michal, 20. Dolejška Matěj, 22. Plos Lukáš, 79. Filinger David, 83. Holý Jaroslav - 26. Krok Lukáš
Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 2:5. Diváci: 200.
FK Neštěmice: Čermák - Hönl, Klier, Reischel, Maštalíř (77. Reischel) - Stukheil (64. Novotný), Memeti, Wajshajtl, Lai - Krok, Martínek

Autor: Daniel Brzák

26.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

10

Změna ve vyhlášce dopadne na pacienty. Připlatí si více za léky

Florbalisté Ústí nad Labem ilustrační

Konečně! Florbalisté se dočkali první výhry

Psycholog: Cítím beznaděj. Koho volit, když skoro všichni slibují to samé?

Ústí nad Labem - Slogan o rybách nesedí, Okamura hovoří o jasné stopce, Zelení jsou všední, hodnotí odborník.

Ministerstvo zdravotnictví dalo peníze na vakcíny proti žloutence

Ústí nad Labem - V boji proti epidemii žloutenky v Ústí nad Labem pomohlo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Lásku vyměnil mladý pár za volby. Tomáš s Monikou zasedli v komisích

Ústí n. L. – Oba mladí lidé jsou členy volební komise ve stejném místě. Nejsou ale spolu, každý sedí v jiné místnosti.