„Byl to pro mě hodně příjemný návrat domů. Když byla možnost sehrát duel s Francií v Ústí, tak jsem říkal, že by to bylo fajn hlavně kvůli lidem, kteří se postarali o to, aby tady vyrostl takový fotbalový stánek," povídal Hoftych a nezapomněl pochválit ani diváky: „Jsem rád, že jich přišlo tolik, měl jsem trochu obavy, aby se na to nevykašlali. Každopádně jsme viděli krásnou návštěvu," zářil zkušený stratég spokojeností.

V Ústí se narodil, ale kvůli vojně rodné hnízdo opustil. „Říkal jsem hráčům v kabině, že jsem v jejich věku opouštěl Ústí a odcházel na dva roky na vojnu. Oni se můžou bavit fotbalem. I když by občas vojnu potřebovali. Někdy by jim neuškodil tvrdší režim," usmíval se sympatický kouč, který ve své kariéře vedl například Bohemians 1905, Trnavu nebo České Budějovice.

Srdcem je ale pořád Ústečák a potěšil ho stav místního stadionu. „Je to krásný, komplexní stadion na prvoligové úrovni. Přeji hráčům Army, aby se dostali z druholigových problémů, nakopli tu mašinu a aby se tady jednou hrála liga," dodal na závěr Hoftych.