Výsledkem je konečné jedenácté místo a záchrana last minute. Tisá ji totiž vydřela až v posledním kole v domácím souboji s Chabařovicemi. „Byly to pořádné nervy, ale zvládli jsme to," chválil tým kouč Linhart.

S jakými plány jste vstupovali do premiérové sezony v krajské soutěži?
Naším hlavním cílem byla záchrana v soutěži a to jsme splnili. Myslím, že s jarní částí můžeme být spokojení, i se závěrem podzimu, kdy jsme v posledních třech kolech uhráli sedm bodů z devíti možných. V zimě hráčům dost pomohlo kondiční soustředění. Je ale pravda, že s šestatřiceti body bych čekal, že budeme mít v závěru sezony větší klid. Byl to boj až do posledního kola.

V klíčovém utkání jste hráli stejně jako loni s Chabařovicemi. Loni to bylo o postup a letos o záchranu…
Přesně tak. Já ale klukům věřil, že je porazí. Byl to zápas o všechno a hrálo se ve velkém nasazení, i divákům se ten zápas musel líbit. Přestože jsem Chabařovice předtím viděl osobně v několika zápasech, tak mě překvapily. Hrály opravdu kvalitní fotbal. Nám se navíc už v prvním poločase zranil brankář a do brány tak musel Zavadil, který původně ani neměl být na utkání přítomen. Nakonec jsme to ale zvládli a vyhráli těsně 1:0.

Nebál jste se v průběhu duelu, že dojde na penalty?
Chtěli jsme se jim za každou cenu vyhnout, věděli jsme, že jejich gólmani jsou v penaltovém rozstřelu výborní. Hráče jsem na to předem upozornil.

Nakonec se to povedlo, vedení jste uhájili a mohli jste začít slavit, že?
Ano, ale oslavy jsme řešily až na poslední chvíli. Bylo totiž předem domluvené, že pokud sestoupíme, žádná dokopná nebude. Nakonec si to ale kluci užili a řádně záchranu v soutěži oslavili (smích).

Které zápasy byly v uplynulé sezoně z vašeho pohledu nejhorší?
Určitě utkání v Heřmanově. Bylo to v předposledním kole, hráči dostali nějaké pokyny, které ale absolutně neplnili. Nevyšlo to vůbec nikomu a proto to dopadlo naší vysokou porážkou 1:7.

A na které zápasy budete naopak vzpomínat rád?
Hlavně na utkání v Horním Podluží. Jeli jsme k nim ve zdecimované sestavě a osobně jsem se bál, aby to neskončilo nějakým ostudným výpraskem. Místo toho jsme tam ale vyhráli 1:0. A samozřejmě také na to poslední kolo s Chabařovicemi, z hlediska důležitosti to byl klíčový zápas celé sezony a zvládli jsme ho výborně.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník a jak bude probíhat?
Začíačali jsme v úterý 26. července, trénovat budeme dvakrát týdně v domácích podmínkách. Máme nabídku sehrát v přípravě turnaj na Litoměřicku, tak uvidíme. Žádné přáteláky zatím v plánu nemáme.

Dojde ve vašem týmu k nějakým hráčským změnám?
Zdá se, že asi neudržíme stopera Vencu Kabátníka. Má totiž nabídku z vyšší soutěže a nechceme mu bránit, i když to pro nás bude citelná ztráta. Navíc už nemůžeme počítat ani s výpomocí trojice hráčů z Petrovic. Musíme proto tým vhodně doplnit, už máme vyhlídnuté dva až tři hráče, snad se nám to podaří dotáhnout.

A jaké budou cíle Tisé v nadcházející sezoně?
Pokusíme se hrát střed tabulky, hlavním cílem je vyhnout se bojům o záchranu. Bude to ale těžké, v soutěži jsou nové týmy z Děčínska a Šluknovska, o kterých toho moc nevíme. Chceme ale hrát pěkný fotbal pro diváky. Bez nich to nejde a rád bych jim touto cestou poděkoval za podporu v celé uplynulé sezoně.