Postupné probuzení potvrdili jeho hráči až sérií sedmi zápasů s vítězným koncem v řadě, která je vyhoupla až na druhé místo tabulky.

„Kluci si to srovnali v hlavách. Lidem jsme ukázali, že nic nevypouštíme. Jsme hodně spokojení," vyznal se kouč Roman Tikovský.

Na začátku sezony vám asi nebylo zrovna nejlépe, že?
Byla to tragédie, po třech kolech jsme byli bez bodu, dostávali hodně gólů a sami se nedokázali prosadit. Míváme pomalejší rozjezdy a trochu nám to trvalo. Herně jsme na tom nebyli špatně, ale trápili jsme se v koncovce a dopouštěli se hrozných chyb. Věděl jsem ale, že máme mančaft na to, abychom se z toho dostali.

Kdy se to zlomilo a začalo se blýskat na lepší časy?
Dobré utkání jsme sehráli už s Trmicemi. Zlom ale nastal až v pátém kole, kdy jsme hráli v Tisé. To byl první zápas, kdy jsme vedli 4:1 a dotáhli to až do konce. Pak už jsme se vezli na vítězné vlně.

S jakými ambicemi jste do soutěže šli a co říkáte tomu, že atakujete postupové pozice?
Chtěli jsme být nejhůře do třetího místa, takže s druhým místem je velká spokojenost. Postupu necháváme volný průběh. V době, kdy jsme postoupit chtěli, nás zařízli. Dodnes jsme to nevydýchali, dost lidí kolem chuderovského fotbalu ztratilo chuť. Tehdy chtěli postoupit všichni, teď nám ale léta přibývají a mladí hráči nejsou k mání.

Přitom patříte léta k nejlepším týmům v soutěži. Čím to je, že se vám postup vyhýbá?
Asi je to pro nás zakleté, není nám to souzeno. Ani nevím, jak by případně chtěli kluci, ale nikoho bych do toho nenutil. Budeme hrát a uvidíme jak to nakonec dopadne.

Co vás na podzim zdobilo?
Bojovnost, ta byla ve všech zápasech. Výborné utkání jsme sehráli v Dobkovicích, kde jsme otáčeli výsledek a vyhráli 2:1. Hodně nám pomáhala zkušenost Péti Fouska. Nebylo to však o jednotlivcích, ale o celém týmu. Všichni, včetně střídajících hráčů, ukázali, že na soutěž mají.

Kdy odstartujete přípravnou část na druhou polovinu sezony?
Přípravu zahájíme 24. ledna, bude v domácích podmínkách. Halu nepotřebujeme, máme umělou trávu a v okolí kopečky. Na žádný turnaj se nechystáme, ale už si domlouváme přípravná utkání.

Dojde ve vašem kádru k nějakým hráčským změnám?
Hrát budeme s týmem, který byl k dispozici na podzim, je nás dost. Potřebovali bychom omladit, ale mladých hráčů na Ústecku je málo a navíc je to věc peněz, kterých nemáme na rozhazování. Chceme zapracovat mladé hráče, kterých máme dost v žákovské kategorii. Uvidíme, jestli postavíme vlastní dorost nebo se s někým spojíme. Chceme jít ale cestou vlastních odchovanců.

Co říkáte na úroveň 1.B třídy?
Už se s týmy známe. Nové jsou pro nás Soběchleby a Dobkovice, kde mají mladé hráče, my to zatím stavíme spíše na zkušenosti.

Které týmy vidíte jako hlavní adepty na postup?
Heřmanov nebo možná i Trmice. I my chceme být co nejvýše. U nás jsou fanoušci spokojení, padalo zase hodně branek. Po špatném začátku se všichni divili a říkali, že už to hrát nechceme, ale dokázali jsme pravý opak a ukázali jim, že nic nevypouštíme.