Zkušený středopolař je v kádru, po ukončení kariéry brankáře Radima Nováka, jedním z posledních hrdinů zlaté generace, která vybojovala dva postupy do nejvyšší soutěže.

„Jednou to přijde i na mě, že skončím. Uvidíme, za jak dlouho to bude. Záležet bude na tom, jakou budu mít výkonnost a jestli mě tady budou ještě chtít," uvědomuje si špílmachr a základní stavební kámen Ústečanů.

Honzo, jak probíhala příprava na nový ročník soutěže a co říkáte na složení kádru?
Příprava proběhla v pořádku, potrénovali jsme to, co po nás trenér chtěl. Myslím si, že kádr je podobný jako loni, samozřejmě oslabený o Melouna (Melunoviče), který byl na druhou ligu nadstandardním hráčem a bylo jasné, že tady nevydrží. Jinak je tým ale, dá se říci, stejný.

Jaké ambice bude mít Arma v nadcházející sezoně?
Asi se budeme chtít vyhnout přímému boji o záchranu. Samozřejmě chceme hrát v klidnějších vodách než loni.

Sledoval jste složení kádrů ostatních soupeřů?
Abych řekl pravdu, tak jsem se na to nedíval, jména jsou jen jedna věc. Osobně si myslím, že to bude hodně podobné s tou loňskou sezonou.

Letos ale kvůli lichému počtu účastníků sestupuje jen poslední tým. Je to pro vás výhoda?
Samozřejmě je to lepší. Náš cíl v podobě udržení soutěže je pro nás o jednu příčku snazší.

Kdo bude podle vás tentokrát patřit k favoritům soutěže?
Jako každý rok budou mezi favority patřit týmy, které spadly, určitě budou mít ambice se vrátit zpátky. Silné bude také Táborsko, které máme hned na začátku, a asi bude dobrá i Olomouc B. Ta má zajímavé výsledky v přípravě a vedení je chválí, že hrají pěkný fotbal. Silný bude určitě znovu i Varnsdorf.

Jakou motivací pro vás je postoupit dále v Poháru FAČR a zahrát si doma se Slavií?
To je pro nás samozřejmě velká motivace, Slavie je pořád Slavie. Když jsme s nimi hráli naposledy, tak jsem tady nebyl, takže bych si proti nim rád zahrál. Snad se nám povede se k tomu dostat. A i pro diváky by to bylo velké lákadlo.

Jak se jeví noví kluci v kabině?
Povahově jsou všichni v pohodě, není tam nikdo problémový. Je to pro mě samozřejmě jiné, když jsem začínal, tak jsme byli v kádru tři mladí hráči a teď jsme tam naopak tři staří (úsměv). Těm klukům je dvacet let, mají jiné zájmy a popravdě si s nimi nemám moc co říct. Ale není mezi námi žádný problém.