O výsledku rozhodla třetí třetina, kterou hosté vyhráli 3:1. Diváci se nenudili hlavně v první třetině, kdy Slovan tlačil svého soupeře, jenže nedokázal přidat gól. Hesovi vypíchl před prázdnou brankou touš obránce, Vrdlovcovi zase po skvělé přihrávce Merty puk uskočil.

Na druhé straně nepochopitelně minul v tutové šanci Protasejna, hostující Horčička pro změnu skvěle vychytal Gengela i dorážejícího Kuběnu.

Slovan se snažil dát branku stůj co stůj, stejně jako před 11 lety mu však nebylo přáno, Melka tečoval jednoruč těsně mimo, Smolka mířil nad. Druhá třetina ukončila čekání na gól, vstřelili ho však Vsetínští.

Choreo Naše srdce bijí pro Slovan!

Ti se dostali do vedení v závěru druhé třetiny, jenže z kraje posledního dějství srovnal těsně po vypršení jednoho z valašských trestů Smolka. Hosté však odpověděli další brankou, v závěrečné pětiminutovce dokázali přidat i dvě pojistky. Ze Severu Čech si tak odváží další tři body a spolu se včerejším lupem z Litoměřic jsou nadmíru úspěšní, naopak Ústí může jen žehrat na neproměněné šance.

„Rozhodla první třetina, kdy Ústí neproměnilo své šance. Díky tomu jsme měli o co hrát ve zbytku zápasu,“ hodnotil klání kouč Valachů Jiří Dopita. Domácí lodivod Miroslav Mach viděl příčiny i v jiných věcech. „Je to bohužel obraz našeho mužstva. Dnes hrála také Mladá Boleslav, takže jsme nemohli využít její hráče,“ líčil. „S průběhem zápasu nám docházela šťáva,“ dodal trpce. A vzápětí dodal: „Prostě nemáme kam sáhnout pro hráče.“

Martin Tůma.
Talentovaný hokejista a exmanžel Kristelové vyměnil kariéru za zatykač

Ústí navíc porážka posunula až na 12. místo, o bod za Vsetín. Na poslední dva celky mají sice žlutomodří solidní náskok, jenže vytoužené play-off se jim začíná povážlivě vzdalovat. Na osmou Třebíč už Slovan ztrácí sedm bodů, v dalším kole hraje právě na jejím ledě.

Hokej, WSM Liga, 27. kolo:
Slovan Ústí nad Labem – VHK ROBE Vsetín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 44. Smolka (Husák, D. Merta) – 38. Šilhavý (Karafiát, Teper), 48. Protasenja (P. Beránek, Ostrčil), 55. P. Beránek (Protasenja, Kucharczyk), 58. Březina (Markovič, Kopta).
Rozhodčí: Jechoutek, Grech – Polák, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 957.
Slovan Ústí: Soukup (Volke) – Hes, Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, P. Smolka – Kuběna, Vachovec, Gengel – Navarra, Sladkovský.