Derby dvou ústeckých zástupců na čele 1. A třídy ovládl Chuderov. Neštěmice zdolal 3:2 na penalty a soutěž už tak nemá neporažený tým. Vyhrál také Mojžíř, který doma spláchl 4:0 Děčín, Libouchec rozstřílel Benešov, výhru 2:1 má po závěrečném obratu také Střekov.

CHUDEROV SAHAL PO TŘECH BODECH

Zajímavé derby přinesl duel v Chuderově, kam přijely vedoucí Neštěmice. Hosté se brzy dostali do vedení, domácí ale dokázali dvěma slepenými góly odpovědět. Hostům se povedl i závěr a tři minuty před koncem poslal zápas do penaltového rozuzlení mladík Pek. V penaltové loterii už byli domácí suverénní, proměnili všechny pokusy a připsali si tak bonusový bod.

Pohodový zápas prožil na hřišti Benešova Libouchec, který nastřílel sedm branek, další čtyři pokusy skončily na brankové konstrukci. „S kolegou vždycky říkáme, že jednou za půl roku odehrajeme pohodový zápas, kde se nemusíme o nic strachovat. Nevím, zda nám to hráči vždy dají jako dárek,“ glosoval trenér Libouchce Václav Strádal.

„Ocenit musím jak své hráče, kteří i za rozhodnutého stavu hráli naplno, stejně tak ale i domácí, kteří i za nepříznivého stavu dohráli zápas v tempu,“ dodal. „Jsme spokojení nejen s výsledkem, ale také se zlepšením produktivity. Snad nám to přinese sebevědomí před dvěma nadcházejícími těžkými duely,“ připomněl nejbližší konfrontaci s Chuderovem a Roudnicí.

HATTRICK STÁRKA, POHODA PRO MOJŽÍŘ

Klidné utkání prožil také Mojžíř, který doma přehrál Junior Děčín 4:0. „Rozhodnutí přišlo ve 45. minutě, kdy byl vyloučen hostující brankář a Stárek zkompletoval hattrick,“ vypíchl důležitý moment domácí kouč Michal Kubec. „Druhou půli odchytal za hosty 16letý dorostenec, kterého bych chtěl pochválit. Jen díky němu nedostal soupeř ještě větší příděl,“ dodal domácí kouč. „Z naší strany to dnes jsou samá pozitiva, tři body, čtyři góly a čisté konto,“ uzavřel spokojeně.

Tři body slaví díky obratu v závěru také Střekov, který udolal 2:1 Rumburk. Hosté sice vedli od 8. minuty, góly Strnada a Bubly v posledních 12 minutách ale nakonec zajistily radost domácím.