Ve 22. kole 1. B třídy fotbalistů porazil Chuderov Svádov 4:2 a sahá po postupu do 1. A třídy. Stačí mu k tomu v příštím kole vyhrát ve Šluknově.

Svádov sice dvakrát vedl, domácí ale pokaždé srovnali a v závěrečné čtvrthodině strhli duel na svou stranu. Na medaile útočí také chabařovický Slovan, který je jako nováček v sezóně, v níž slaví 85. výročí klubu, na skvělém čtvrtém místě. „Já osobně jsem tajně doufal, že bychom mohli být druhým nejlepším celkem z Ústí,“ odtajnil nedávno trenér Miltner cíl, k němuž má zatím jeho celek solidně našlápnuto.

Stíhají ho Hostovice, které doma smetly 10:2 odevzdaný celek Horního Podluží. Domácí nasázeli už v první půli nebohému soupeři sedm branek, po změně stran už značně polevili. Veselý se Štorcem se podělili o hattrick.

Fotbalisté Velkého Března. Ilustrační foto.
Konečně. Jiskra z Velkého Března slaví první výhru v sezoně

Naopak se nedařilo Trmicím, které na horké půdě v Jiříkově přerušily skvělou sérii z posledních kol a prohrály 3:1. Padl také Chlumec, který ale sehrál vyrovnanou partii s kvalitním celkem Unionu Děčín. „Výsledek vypadá jednoznačně, hra byla vyrovnaná. Projevila se ale kvalita osobností soupeře v útočné fázi. Za stavu 2:3 jsme neproměnili několik šancí a zákonitě přišel trest. Dvě branky soupeře duel vyřešily,“ řekl trenér Chlumce Petr Škvor.

Na oba ústecké rivaly se po povinné výhře 5:3 v Heřmanově dotáhl Přestanov, hattrickem k tomu pomohl kanonýr Dominik Dvořák. Všechny tři ústecké celky ale zatím drží minimálně čtyřbodový náskok na trojici Březiny, Horní Podluží a Heřmanov, která uzavírá tabulku.

1. B třída, 22. kolo:
Chuderov-Svádov 4:2, Jiříkov – Trmice 3:1, Chlumec – U. Děčín 2:5, Hostovice – H. Podluží 10:2, Heřmanov – Přestanov 3:5, Chabařovice – Březiny 3:0