„Je to paráda. O tohle jsme se pokoušeli asi šest let. Pokaždé nám to těsně uniklo, konečně jsme se dočkali," zářil po utkání spokojeností trenér Chuderova Roman Tikovský, jehož tým má kolo před koncem nedostižný pětibodový náskok.

Výhra nad Unčínem se však nerodila snadno. „Vedli jsme, ale soupeři se podařilo vyrovnat. Celý zápas jsme měli převahu a naštěstí se nám v závěru podařilo vstřelit ještě dva góly. Druhá branka to definitivně zlomila," povídal kormidelník vítězného týmu.

O druhý gól Chuderova se v 86. minutě postaral jako správný kapitán Michal Gabriel. A po konečném hvizdu se s týmem mohl ponořit do víru oslav. „Měli jsme to připravené, nechyběl ani soudek. Jouza slavil čtyřicátiny, tak jsme to vzali jedním vrzem," smál se Tikovský a přiznal, že oslavy se hodně protáhly.

„Někteří to přehnali a slavili až do neděle," povídal rozesmátý kouč Chuderova.

SLOVAN ZŮSTAL VE HŘE

Předposlední kolo 1.B třídy ale nabídlo i další zajímavé příběhy. Fotbalisté Chabařovic dokázali urvat cenné tři body s Malšovicemi, díky kterým se udrželi ve hře o záchranu v soutěži. Momentálně jsou jedenáctí.

„Jsou to pro nás cenné body. Dvacet minut jsme byli lepší, ale pak soupeř převzal iniciativu. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce," pochvaloval si trenér Aleš Miltner, jehož tým čeká v posledním kole soutěže velké finále!

Derby na půdě Tisé nejspíše rozhodne o tom, kdo se udrží v 1.B třídě a kdo naopak sestoupí. „Mám informace, že tři týmy sestoupí určitě. Loni jsme s Tisou hráli o postup, letos si to rozdáme o Černého Petra. Je to jako sedmý zápas v hokeji, už není kam couvnout, vítěz bere všechno," uvědomuje si Aleš Miltner.

Těšit ho může fakt, že Tisá není v dobrém rozpoložení, naposledy schytala výprask 1:7 v Heřmanově!

OBRAT VE SKÓRE

Zajímavé bylo i derby dvou zástupců Ústecka v soutěži. Domácí Trmice vedly nad Přestanovem už 3:1, nakonec se ale musely spokojit jen s dvěma body za výhru 4:3 po penaltách.

„Na soupeře jsme vlétli, ale hned z první standardky jsme dostali gól. Ještě do pauzy se nám ale podařilo otočit na 3:1 a nabádal jsem hráče, abychom pokračovali ve stejném tempu. Hned ve 46. minutě jsme ale opět dostali gól z trestňáku a poté po naší chybě soupeř vyrovnal. Na penalty už jsme byli šťastnější," povídal trenér Trmic Pavel Čapoun.

Podobně viděl derby i lodivod Přestanova Pavel Plecitý: „Po pauze jsme zabojovali a srovnali. Při troše štěstí jsme nakonec mohli i vyhrát, na penalty ale byli domácí šťastnější."

1.B třída:Chuderov – Unčín 3:1 (1:0). Branky: Jouza, Gabriel, Vrbíček – Sršeň. Rozhodčí: Doubek. ŽK: 3:2. Diváci: 80.
Trmice – Přestanov 4:3 po PK (3:1). Branky: Greé, Nekola, Hrudka, rozhodující PK Ajm – Strouhal 2, Šmejkal. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Chabařovice – Malšovice 1:0 (1:0). Branka: Kytka z PK. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 0:3. ČK: 1:1 (Kytka – Kutzler). Diváci: 60.
Benešov – Chlumec 3:0 (0:0). Branky: Pařízek, Kolář, Marek. Rozhodčí: Bláha. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (Vacovský). Diváci: 50.
Heřmanov – Tisá 7:1 (6:1). Branky: Vlasák 2, Betyár 2, Rojko, Líbal, Majerik – Kudrman. Rozhodčí: Oborník. ŽK: 1:0. Diváci: 50.