„Určitě pro nás bude přínosem, že jsme získali hráče s ligovými zkušenostmi. Věřím, že to bude, co se týče kabiny, herního projevu a organizace na hřišti, velkým posunem. Jako trenér jsem s příchodem Jirky Pimpary velmi spokojen," řekl k angažmá zkušeného borce trenér Army Jiří Skála.

GÓLOVÁ PREMIÉRA

Pimpara už zasáhl do středečního přátelského utkání Ústí s juniorkou Teplic a dokonce z penalty jednou skóroval. Arma měla zápas pod kontrolou a vyhrála ho vysoko 8:1.

Čtěte také: Česko vs. Rumunsko. Ústí uvidí velkou futsalovou bitvu

Modro-bílí byli přitom po náročném soustředění ve Starých Splavech, které absolvovali v minulém týdnu a které hráčům vzalo hodně sil. „Ale splnilo svůj účel. Zaměřili jsme se na kondiční složku a jsem rád, že jsme i trochu stmelili kolektiv. Hráči, i když toho bylo dost, to zvládli výborně," pochvaloval si kouč.

Jeho tým má za sebou měsíc přípravy. „Zatím jde vše podle plánu. V únoru už se zaměříme na herní složku. Musíme se dobře připravit na první jarní utkání s Baníkem," má jasno Skála.

NIGERIJEC CHUKWUMA SKONČIL

Proti Ostravě už si ale stoprocentně nezahraje nigerijský útočník Chukwuma, který byl v Ústí na zkoušce ze sousedních Teplic. Trenéry totiž nepřesvědčil.

„Skončil u nás už před soustředěním a nyní se připravuje s divizními Brozany," prozradil kormidelník Ústí a dodal: „Co se týče Giliána, je to stále ve fázi jednání. Tento týden by se mělo rozhodnout, jestli u nás zůstane, nebo ne. Kádr bychom doplnit potřebovali, ale vše je otázkou jednání."

FK Ústí - FK Teplice U21 8:1 (4:0)Branky: 67., 77. a 83. Pícha, 18. a 45. Moulis, 28. Pouček, 43. Pimpara z PK, 48. Jindráček – 63. Martirosyan.

Sestava Ústí: 1. poločas: Tvrdoň – Gilian, Pimpara, Vaněk, Leibl – Martykán, Peterka – Moulis, Výborný, Pouček – Jindráček. 2. poločas: Zacharda – Gilian (70. Zeman), Zukič, Seidl, Šnirc – Miskovič, Kateřiňák – Procházka, Výborný (70. Peterka), Pícha – Jindráček (70. Pouček). Trenér: Skála.