Tým trenéra Petra Němce zahájí druholigovou sezonu pátečním domácím soubojem s ambiciózním Táborskem a plány klubu jsou jasné: zapomenout na loňský nevydařený podzim a nemít starosti s bojem o záchranu v soutěži.

„Chceme se vyhnout sestupovým problémům. Nejvíce nám asi budou chybět góly Alena Melunoviče, to byl pro nás stěžejní hráč. Je otázka, jak ho dokážeme nahradit, věřím ale, že to zvládneme a nebudeme opakovat špatný podzim, který jsme měli v loňském roce," řekl na tiskové konferenci FK Ústí sportovní manažer Stanislav Pelc.

Ztratili kanonýra

Kádr Army prošel přes léto výraznými změnami, opustilo ho hned osm hráčů. Mezi nejvýraznější ztráty patří odchod již zmíněného Melunoviče a také stopera Vraštila. „Ostatní hráči, kteří skončili, moc nehráli," povídal Pelc.

Ústečané se během pauzy snažili ztráty nahradit a do kádru zapracovali čtyři nové tváře. Na hostování přišli záložníci Eliáš s Miskovičem, útočník Hošek a na přestup pak obránce Šnirc. „Složení kádru je ovlivněné finanční stránkou. Jsou v něm mladí kluci, dorostenci i odchovanci. Uvidíme, jak chytnou svoji šanci," říká manažer Severočechů.

„Nejsou to posily, spíše doplnění mužstva. Nikdo z příchozích hráčů není výraznou osobností, na které budeme stavět od prvního zápasu," doplnil ho kouč Němec.
Nejvíce si Arma slibuje od útočníka Petra Hoška ze Slavie.

„Očekáváme, že bude dávat góly. On a Smola jsou jediní typičtí útočníci, ale na stejném postu může hrát i Veverka. Ten je ale nyní na deset dní mimo hru kvůli zraněné patě," vysvětlil kouč Němec.

Podle slov manažera Pelce ještě nemusí být seznam hráčů pro novou sezonu konečný. „Pokud by se objevil nějaký hotový hráč do základní sestavy, tak by nám ho asi vedení povolilo," věří. „Přestupní termín ještě neskončil, ale jsme něčím ohraničení a těžko přes to přejdeme," uvědomuje si Petr Němec závažnost finanční situace klubu.

Stabilizace klubu

„Co se týče financí, jsme domluvení s městem Ústí nad Labem, že nám v září půjčí tři miliony korun jako přechodný krok ke stabilizaci. Podzimní část soutěže máme pokrytou. Všechna jednání vedou k tomu stabilizovat klub a udržet fotbal v Ústí alespoň na úrovni FNL. Nejsme zralí na insolvenci, ale samozřejmě si nemůžeme ani vyskakovat," říká předseda představenstva FK Ústí Jan Linhart.

Jaký bude rozpočet Army pro nadcházející sezonu? „Asi 21 milionů korun, včetně mládežnických kategorií. Nějakých třináct a půl milionu by mělo jít na A mužstvo."

První zápas nové sezony odehraje Ústí v pátek od 17 hodin, kdy hostí Táborsko. „Důležitá pro nás budou úvodní dvě tři kola. Ta nám ukážou, jak na tom jsme. Táborsko hrálo už loni velmi dobře, bude silné. Nečeká nás nic jednoduchého," ví kouč Němec.

Změny v kádru:Přišli: Josef Eliáš (hostování z M. Boleslavi), Jiří Miskovič (hostování ze Sparty), Ivan Šnirc (přestup z Banské Bystrice), Petr Hošek (hostování ze Slavie).
Odešli: Radim Novák (konec kariéry), Alen Melunovič, Marek Krátký (oba konec hostování z Teplic), Michal Pavlata (konec hostování z Jablonce), David Šraga (konec hostování z Kolína), Lukáš Vraštil (konec hostování z M. Boleslavi), Edvin Kuč, Michal Hanich (oba konec smlouvy).