„Hodnotit takové utkání je radost. Od začátku jsme si šli pro tři body, už ve třetí minutě nastřelil Heřman hlavou tyč a o tři minuty později jsme šli do vedení. V rozmezí 18. a 20. minuty jsme navíc přidali další dvě branky," vyprávěl kouč Brné, jak snadno šli domácí fotbalisté do trháku.

Hosté přitom nehráli špatně, v obraně byli ale děraví jako cedník. „My jsme hráli fotbal a Brná střílela góly. První poločas to ještě šlo, ve druhém jsme ale úplně odešli a všude jsme byli pozdě. Čtvrtý gól nás definitivně zlomil," přiznal kouč Hostovic Josef Stupka.

Podobný názor měl i domácí trenér. „Hostovice nehrály tak špatně, jak naznačuje výsledek, ale nedařila se jim finální přihrávka, za celý zápas nás neohrozily. A vrcholem jejich snahy byla 67. minuta. V té jsme přidali čtvrtý gól a za osm minut už to bylo 6:0," vyprávěl Česlák, jehož mužstvo přidalo ještě další dva „fíky".

„Měli jsme v týmu samé mládí a kluci to neunesli. Bylo to, jako když mluvím do vzduchu. Musím hráčům promluvit do duše. Udělali jsme si ostudu, každý se staral o to, jaká jména proti nám hrají," zlobil se Josef Stupka.

A že o známá jména nebyla nouze posuďte sami: V dresu Brné byli hodně vidět bývalý hráč Teplic či Plzně Tomáš Heřman nebo exústecký Miloš Gibala. I díky nim teď Brná vede soutěž o čtyři body. „Ale o postupu zatím nemluvíme, nechceme to zakřiknout. Tým má sílu a kdyby to vyšlo, tak to zkusíme," dodal Česlák.

Brná – Hostovice 8:0 (3:0). Branky: Heřman 3, Smetana, Culek, Gibala, Topinka, Durlin. Rozhodčí: Husar. ŽK: 0:2. Diváci: 120.
Brná: Tomáš – Durlin, Salák, Večeřa, Balog – Gibala, Smetana (82. Kuneš), Topinka (75. Hnízdo), Stakič (46. Betka) – Culek (80. Prousek), Heřman.
Hostovice: Koželuh – Vondruška, Uxa (75. Žabka), Dvořák, Guth – Křesánek, Štorc, Zoubele, Žaloudek – Šimáček, Jeníček (70. Vávra).