Více než gólů viděla více než tisícovka přihlížejících v akci neúspěšná zakončení. „Snažili jsme se, na co nám síly stačily," prohlásil po bezbrankovém utkání trenér FK Ústí Petr Němec.

Veverka mířil nad

U první nebezpečné akce Němcova týmu byl Richard Veverka, ale po spolupráci s Pavlatou mířil vysoko nad branku Samoela. Na obou týmech bylo znát, že už o nic nejde a hra neměla takové parametry a spád.

„Viděli jste, v jaké sestavě jsme dnes nastoupili, chybělo nám sedm hráčů, kteří by normálně byli na hřišti," poukázal na oslabení Petr Němec.

Po necelé půlhodině hry se ve vápně srazili nejlepší ústecký jarní střelec Alen Melunovič s brankářem hostí a rozhodčí musel do hry povolat lékaře obou týmů. Oba aktéři střetu mohli ve hře pokračovat, nezaviněný incident se obešel bez sankcí.

Trocha vzruchu

Druhý poločas byl na šance zajímavější, jejich přehlídku zahájil obránce Varnsdorfu Tvaroha, který nebezpečnou střelou donutil Nováka k zákroku, po kterém míč putoval za čáru a kopal se roh.

O tři minuty později vystrčili růžky domácí útočníci, spolupráci Melunoviče s Veverkou překazil až brankář Samoel, který byl na technický pokus Veverky dobře připraven.

„Je pozitivní, že jsme hráli s mladou stoperskou dvojicí a to, že jsme nedostali gól je povzbuzující," nechal se slyšet šéf střídačky ústeckého celku Petr Němec.

Domácí se přeci jen chtěli rozloučit vítězně a tak deset minut před koncem přitáhli šrouby, ale na kobylku se Varnsdorfu nedostali. Soupeř, který si už s předstihem zajistil po sportovní stránce postup do nejvyšší soutěže, atakům Army odolal a odvezl si cennou remízu 0:0.

„Sezonu jsme nezakončili špatně, v posledních třech kolech jsme neprohráli a je důležité, že jsme neskončili na prvním nesestupovém místě," řekl kouč.

FK Ústí - FK Varnsdorf 0:0 Rozhodčí: Jech - Kožár, Melichar. ŽK: 2:0. Diváci: 1114.
FK Ústí n. L.: R. Novák - Vraštil, Rašo, Seidl, Pícha J. Peterka Pavlata, Králík (70. Kuč), Veverka (77. Leibl), F. Novotný Melunovič (81. Smola). Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
FK Varnsdorf: Samoel - Tvaroha, Zieris, Filip, Norek Martan (75. Kučera), Zbrožek, Janoušek (53. Linka), Breite Durdevič, Jurča (46. V. Novotný). Trenéři: Zdenko Frťala, Ivan Kopecký.