„V posledních kolech jsme se střelecky trápili, tentokrát jsme si ale vytvořili řadu šancí a byli jsme i produktivní. Už jsme potřebovali vyhrát a jsem rád, že to kluci zvládli," neskrýval po utkání radost domácí stratég Martin Beránek.

Souboj domácích Neštěmic s Žatcem nebyl vhodný pro kardiaky, důkazem byl už první poločas, který skončil divokou remízou 2:2. „Do vedení nás poslal Lehký, ale hosté to dvěma góly otočili. Ještě před přestávkou naštěstí srovnal po individuální akci Krok," popisoval Beránek vývoj duelu.

NESTÍHALI LOVIT MÍČE ZE SÍTĚ

Jestli byla v první půli k vidění přestřelka, ve druhé už to byla totální divočina! Brankáři obou týmů nestíhali lovit míče ze sítě. „Nejprve jsme si vybrali slabou desetiminutovku, po faulu Hollyho šli hosté z penalty do vedení a brzy zvýšili na 4:2, když gólman neudržel míč po střele z dálky."

Jenže to nebylo ani zdaleka vše! „Pak jsme měli naopak fantastickou půlhodinu, Martínek se Soukupem rychle srovnali a dalšími třemi góly jsme to otočili. Popravdě, za stavu 2:4 už jsme přestávali věřit. Žatec má zkušené družstvo, ale kluci ukázali, že mají velkou morální sílu," ocenil Martin Beránek.

V příštím kole čeká jeho tým derby v Brné. „Těšíme se. Pojedeme k nim s respektem a pokorou, ale chceme vyhrát," dodal.

Neštěmice - Žatec 7:4 (2:2) Branky: Soukup 2, Krok 2, Lehký, Martínek, Stehlík - P. Klinec 3 (1 z PK), Zimola. Rozhodčí: J. Novotný. ŽK: 1:1. Diváci: 70.
Neštěmice: Čermák - Lehký, Klier, Soukup, Stehlík (80. Velek) - Růžička (89. Farkaš), Holly, Paseka (86. J. Reischel), Krok (87. Duna), Maštalíř (84. Janda) - Martínek.