„Mám ze sezony smíšené pocity. Sice se nám v zimě podařilo vyhrát turnaj v Děčíně a v poháru jsme postoupili až do čtvrtfinále, ale během sezony jsme předváděli nevyrovnané výkony a rozhodně jsme měli na víc," říká trenér Mojžíře Martin Beránek.

Oproti podzimní části sezony jste se zvedli, přesto asi nejste úplně spokojený, že?

Tým se zachraňoval už loni, povedlo se mu to až v závěru. Letos se nám to povedlo podstatně dříve, ale přesto spokojený nejsem. Přišel jsem k týmu před sezonou a na podzim jsem tomu dal volný průběh. V zimě jsme dobře potrénovali a na jaře jsme si dali za cíl zachránit se. Cíl jsme splnili a bylo vidět, že jsme se herně, fyzicky i výsledkově zvedli. Přesto pochvalu zaslouží jen základní jedenáctka, přestože do sezony zasáhlo 26 hráčů.

V čem se tedy Mojžíři nedařilo?

Chybí nám zkušenost, nějaký hráč, který by dirigoval obranu a v útoku zase zabiják, který by rozhodl zápas. Dali jsme 45 branek, na kterých se podílelo třináct hráčů. Sázeli jsme spíše na kolektivní pojetí hry, bojovnost a taktiku. Někdy nám ale chyběla kvalita, což se projevovalo především v těžkých zápasech. Zlepšili jsme sice disciplínu, ale dělali jsme individuální chyby, které nás často srážely do kolen.

Které zápasy se vám povedly a které vám naopak nevyšly?

Povedené zápasy jsme sehráli s Křešicemi (4:0) či Šluknovem (4:1), ale i s Brnou, kterou jsme dvakrát porazili. Nevyšly nám naopak duely s Milešovem a Jílovým, což jsou týmy, které praktikují silový fotbal, jsou důrazní v soubojích a to nám nevyhovuje.

Kdy zahájíte přípravou na novou sezonu a jak bude probíhat?

Začínáme 23. července a trénovat budeme v domácích podmínkách dvakrát až třikrát týdně. Čeká nás i turnaj ve Velkém Březně a sehrajeme dva přátelské zápasy.

Dojde na nějaké hráčské změny?

Určitě. Nemám informaci, že by někdo odcházel, ale rádi bychom tým posílili o dva až tři hráče, aby se zvýšila konkurence. Jak už jsem říkal, potřebujeme hráče, který bude dirigovat obranu a také útočníka zabijáka.

A jaké budou vaše ambice v nové sezoně?

Mojžíř si rozhodně zaslouží hrát lepší fotbal, než jaký jsme předváděli. Chtěl bych hrát v horní polovině tabulky, do pátého, šestého místa. Lidé nás tady hodně podporují a za letošní sezonu jim to dlužíme.