Vyšehrad vám moc nesedí…
To asi opravdu ne. Já jsem rád, že už s nimi letos hrát nebudeme, protože jsme s nimi hráli třikrát a třikrát jsme prohráli.

Po delší době jste opět nastoupili na přírodní trávě, to je pro vás jistě pozitivum, že?
Jednoznačně. Jsme rádi, že nám to areál v Modré umožnil. Všechny zbylé zápasy už bychom chtěli odehrát pouze na přírodním hřišti.

Takže soustředění v Modré, které záviselo na klimatických podmínkách, zůstává v platnosti?
Ano, od pondělí začínáme, končit budeme v sobotu, kdy přivítáme Brozany. Doufám, že počasí vydrží.

Stále jde o přípravu, ale neděsí vás trochu, že tým už třikrát po sobě nevyhrál?
Já osobně si myslím, že každý výsledek, i v přípravě, je důležitý, takže jsme z posledních zápasů zklamaní. Dostali jsme čtyři góly v Sokolově, teď pět branek od Vyšehradu, to určitě není dobré. Na druhou stranu to bylo způsobené určitými věcmi, které jsme si vyříkali a vysvětlili.

Můžete být konkrétnější?
Do poslední chvíle dáváme šanci našim dorostencům a dalším mladým hráčům, takže děláme hloupé chyby v obraně, dostáváme góly po standardních situacích a podobně. Tím ale nechci říct, že nám mladíci prohrávají zápasy. Jen někdy chybí zkušenost.

Ale po odchodu Krátkého a dalších hráčů máte relativně úzký kádr a mladíci budou muset hrát…
Je pravda, že máme nějakých 12 nebo 13 hráčů, kteří hráli druhou ligu a pro zbytek to bude premiéra, takže zranění, nemoci, karty a další věci mohou hrát během jara roli. Věřím ale, že tým má svou kvalitu a dokáže se s tím úspěšně poprat.

V posledních dvou zápasech už budete ladit sestavu?
Ano, budeme hledat ideální základní jedenáctku, s níž vstoupíme do jarní části sezóny, kterou zahájíme 7. 3. v Prostějově.

Fotbal, zimní příprava 2020:
FK Ústí nad Labem – FC Slavoj Vyšehrad 2:5 (0:1)
Branky: 63. a 70. Matějka – 28. Nitrianský, 60. Suchan, 68. Rothe, 77. Suchan, 87. Vernar
FK Ústí nad Labem: Plachý – Strada (46. Valenta), Brak (65. Hudec), Pimpara, Prošek (74. Zůza), Peterka, Bílek (82. Černý A.), Miskovič (65. Chodora), Richter (46. Bassey), Matějka, Drame.