„Pan blikanec" sice v derby neobuje kopačky, v nové funkci sportovního manažera Mostu ale jistě přiláká na Městský stadion davy diváků. To dokazuje i fakt, že se na zápas chystá padesátka mosteckých „Ultras".

Derby dvou severočeských rivalů má na Městském stadionu výkop v 10.15 hodin. Ústečtí fotbalisté, kteří v posledním kole doma porazili Čáslav 2:1, si na soupeře hodně věří. A mají pádný důvod! Od roku 2005 totiž v soutěžním utkání s mosteckým Baníkem neztratili ani bod a vyhráli již sedm zápasů v řadě!

„Každá série někdy končí, my ale uděláme všechno pro to, abychom ji ještě prodloužili," slibuje ústeckým fanoušků kormidelník ústecké Army Přemysl Bičovský.

Do krajské metropole zítra přijede nejsilnější Most za poslední roky. Psychicky posílený výhrou 2:0 nad Viktorií Žižkov a také vítězstvím 2:0 na Armou v letošní zimní přípravě. „Dokázali jsme si, že je porazit dokážeme. Snad jsme v přípravě tu černou sérii konečně zlomili a potvrdíme to bodovým ziskem," řekl pro klubový web Baníku bek Ondřej Běloušek.

Ústečtí fotbalisté ale rozhodně neprodají svou kůži lacino. I jim se povedl vstup do jarní části druhé ligy a v domácím prostředí chtějí porážet všechny soupeře. „Vždy je těžké vyhrát dva domácí zápasy v řadě. Nečeká nás nic snadného. Most posílil o kvalitní hráče s ligovými zkušenostmi, mají změny ve vedení klubu a nového trenéra. To všechno je nabudí," předpokládá kouč Bičovský a pokračuje: „My ale hrajeme doma a chceme zvítězit."

Do sestavy Ústí se vrací v minulém kole vykartovaný útočník Veverka a po zranění také záložník Benčík. „Chybět nám ale bude Hrošovský, který si plní reprezentační povinnosti u slovenské jednadvacítky. Pro druhou ligu reprezentační přestávka neplatí, dá se tedy říci, že pro týmy, které mají v kádru reprezentanty, je to trochu nevýhoda. Musíme se s tím ale vypořádat," ví kouč Army.

Zda-li Ústečané poprvé na jaře vyběhnou na trávník se dvěma útočníky, což by si přáli fanoušci, zatím ale není jisté. „Možné je všechno," nechce Bičovský odkrýt karty.

A není divu. V ostře sledovaném severočeském derby půjde o hodně. „Doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků," dodává na závěr trenér ústecké Army.