Fotbalisté Neštěmic se tentokrát představí na půdě Litvínova, kdy by rádi navázali na domácí výhru 4:2 nad Modlany z minulého kola. „Bude to těžký zápas, Litvínov se neustále zlepšuje a posouvá se tabulkou nahoru. Každý bod z venku by pro nás byl dobrý," říká před nedělní bitvou kouč Českého lva Martin Beran.

Do bojů tradičně zasáhnou i čtyři zástupci Ústecka v 1.A třídě. Výhodu domácího prostředí tentokrát budou mít hráči Mojžíře a Střekova. Prvně jmenovaný tým zvítězil v úvodním jarním utkání v Soběchlebech 3:1 a rovněž doma proti Hrobcům by rád získal tři body. Fotbalisté Střekova brali v minulém kole dva body v Křešicích po výhře 2:1 po penaltách a v sobotu se na Kamenném vrchu utkají se Soběchleby.

Šlágrem kola v 1.A třídě bude bezpochyby vypjaté derby sousedů Jílového a Libouchce, které má výkop v sobotu v 15 hodin. „Mezi týmy je obrovská rivalita a určitě nás u nich nečeká nic lehkého. Chceme ale bodovat, potřebujeme každý bod," říká asistent trenéra Libouchce Václav Strádal. Jeho tým vybojoval na úvod jarní části bod v Srbicích.

Ještě lépe vstoupili do odvet fotbalisté Velkého Března, kteří doma před týdnem porazili právě Jílové 3:1. V sobotu je ale čeká ještě těžší oříšek v podobě druhého týmu tabulky z Rumburka. „Bude to hodně o fyzičce, domácí mají mladý a běhavý tým. Kdybychom u nich urvali nějaké body, bylo by to super," říká předseda Jiskry David Řezáč.

V 1.B třídě budou tentokrát k vidění hned tři derby zápasy. Ve Svádově se představí Ravel a v Hostovicích se pokusí urvat body Chlumec. V neděli se pak v hitu kola  na Kamenném vrchu představí střekovská rezerva v souboji s vedoucí Brnou.

Dalšími zápasy pokračuje i druhá třída Ústecka a zajímavé bude sledovat, jestli dokáže lídr z Trmic urvat i jubilejní patnáctou výhru v řadě. V sobotu od 15 hodin se představí v Sebuzíně. Na trávníky svých soupeřů zamíří i další favorité, druhé Chabařovice hrají v Povrlech a třetí Petrovice změří síly v Tisé.

Krajský přebor: Neděle: 16.00: Litvínov – Neštěmice.

1.A třída: Sobota: 13.00: Střekov – Soběchleby (Kamenný vrch) , 15.00: Mojžíř – Hrobce, Jílové – Libouchec, Rumburk – Velké Březno (v Jiříkově).

1.B třída: Sobota: 10.45: Chuderov – Trnovany, 11.30: Svádov – Ravel, Hostovice – Chlumec, Heřmanov – Přestanov. Neděle: 15.00: Střekov B – Brná (Kamenný vrch) .

2. třída: Sobota: 15.00: Sebuzín – Trmice, Povrly – Chabařovice, Vaňov – Malé Březno, Skorotice – Valtířov, Velké Chvojno – Chlumec B, Malečov – Mojžíř B, Tisá – Petrovice.