Fotbalisté Jiskry letos už třetí rok po sobě bojovali o holé přežití v soutěži. A potřetí úspěšně! Definitivní pojistku záchrany udělali až v posledním kole, kdy vyhráli v Mojžíři 3:0. „Na jednu stranu je úleva, že jsme se zachránili, výsledky jsou ale pro nás zklamáním," nezastírá předseda David Řezáč.

Asi jste si uplynulou sezonu představovali jinak, že?
Jednoznačně. Po úvodních čtyřech nebo pěti kolech jsme měli na kontě jedenáct bodů a vypadalo to nadějně. Jenže pak už to byla bída. Postihlo nás několik zranění a už v zimní přípravě museli tým doplnit hráči z B týmu. Neměli jsme dostatečně široký kádr a to se na našem umístění hodně podepsalo.

Zachraňovali jste se už potřetí. Doufáte v lepší roky?
Samozřejmě. Už loni jsme si mysleli, že jsme sestoupili, ale nakonec došlo k reorganizaci soutěže. Věřili jsme, že letos to bude lepší. Je nás ale málo a tím, že máme hřiště dál od Ústí nad Labem, je problém sehnat nějaké hráče. Mladí kluci, kteří ještě nemají auta, se k nám nemají jak dostat a raději volí dostupnější kluby. Za poslední tři roky snad v našem kádru nepřibyl nikdo nový. Je to pořád stejné, začátek je dobrý, ale pak se pár kluků zraní a několik jich dohrává sezonu se zraněním.

V jakých činnostech se letos vašemu týmu nedařilo?
Asi ve všech. Dostávali jsme hodně branek a naopak jich málo dávali. Když už jsme proti někomu vedli, tak jsme se zatáhli a nehráli jsme aktivně po celý zápas, což se nám pak vymstilo. Se silnějšími soupeři jsme třeba hráli dobře, ale jakmile jsme dostali gól, tak jsme se položili. Chyběla nám vůle a síla to zvrátit.

Kdo během sezony patřil k oporám vašeho týmu?
Určitě brankář Jirka Ondrka, který na sobě hodně pracoval. Držel tým nad vodou, hecoval ho. A Michal Kulhánek, než se zranil. Ale nikdo vyloženě nezklamal, mančaft fungoval, parta byla dobrá. Doplatili jsme na úzký kádr.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude vypadat?
Začínáme 23. července, trénovat budeme v domácích podmínkách. Přihlásili jsme se na turnaj a máme domluvené i přátelské zápasy, chceme co nejvíce hrát. A 8. srpna pořádáme tradiční Memoriál Bohuslava Vejrycha, kterého se zúčastní ještě Mojžíř, Svádov a Valtířov.

Dojde ke změnám v kádru?
Odchody žádné nejsou a co se týče příchodů, máme vytipovaných pět nebo šest hráčů, které chceme oslovit. Je ale otázkou, jestli jim budeme mít co nabídnout.

A jaké budou ambice Jiskry v následující sezoně?
Stejné jako každý rok, hrát v klidu, bavit se fotbalem a nemít v posledních kolech strach, abychom se udrželi v soutěži. Chtěli bychom se motat v klidném středu.