Tým trenéra Milana Česláka ji zakončil v Zabrušanech, kde remizoval v generálce s Duchcovem 2:2. „Příprava se vydařila, tréninková morálka byla dobrá a i zápasy nám vyšly. Nemůžu si stěžovat," řekl kouč Brné.

V generálce jste remizovali s Duchcovem. Jak duel hodnotíte?
Zápas hodně ovlivnil nekvalitní terén. Hřiště bylo hrbolaté a nešlo na něm kombinovat. Oba týmy to sice zkoušely, ale postupem času se balóny spíše jen nakopávaly. V tomto směru to účel určitě nesplnilo a shodli jsme se s trenérem soupeře, že je štěstí, že se nikdo nezranil. Co se týče hry, ujali jsme se vedení na začátku druhé půle, ale pak jsme hru moc otevřeli a soupeř nás potrestal dvěma slepenými góly. V 85. minutě pak vyrovnal po ruce ve vápně z penalty Gibala.

Máte za sebou kompletní zimní přípravu. Jak jste byl spokojený s jejím průběhem?
Příprava proběhla dle našich představ, tréninková morálka hráčů byla dobrá. Scházeli jsme se vždy v počtu dvanácti až třinácti hráčů, absolvovali jsme i kondiční soustředění. Vydařily se nám i přátelské zápasy, například jsme porazili silné Modlany 6:5. Jsem spokojený.

Došlo během zimy ve vašem kádru k nějakým změnám?
Až na dva hráče zůstal tým pohromadě, za což jsem rád. Uzdravili se nám hráči, kteří na podzim dlouho chyběli, ať už T. Heřman, Gibala či Topinka. Posílil nás Bulhar Gajdarski. Je to mladý levonohý hráč, který v Bulharsku prošel mládežnickými reprezentacemi. Jeví se velmi dobře, určitě pro nás bude přínosem. Dále u nás trénuje i jeho kamarád, tomu ale teprve zařizujeme registraci. Věřím, že nám oba pomohou, v přípravě podávali opravdu dobré výkony. Akorát jsou to horké hlavy, takže je budeme muset trochu krotit, aby nebyli pořád vyloučení (smích).

Po podzimu jste osmí v tabulce, jaké cíle si dáváte do jara?
Chceme se hlavně vyhnout bojům o záchranu. První čtyři kola pro nás budou hodně důležitá. Chceme v nich nasbírat co nejvíce bodů, abychom se odlepili od spodku tabulky a mohli hrát v klidu. Když budeme kolem 6. až 7. místa, budeme spokojení.

Jarní část 1.A třídy zahájíte s Milešovem. Co říci k soupeři?
Jsou ve stejných patrech tabulky jako my, mají stejně bodů. My ale hrajeme doma, takže musíme získat plný počet bodů. Snad to zvládneme.

Duchcov – Brná 2:2 (0:0) Branky Brné: Gajdarski, Gibala z PK.
Brná: Císař – Topinka, T. Heřman, Večeřa, Balog – Culek, Gibala, Smetana, Hnízdo – Gajdarski – Betka. Střídali: Maturkanič, J. Heřman.