Dvanáctka týmů zde bude hrát o jedno postupové místo.

Začátek v devět ráno

Turnaj odstartuje úderem deváté hodiny a zúčastní se ho SFK Meziboří, FK Teplice, FK Litoměřice, SK Děčín, Baník Most, FK ČL Neštěmice, MFK Most, TJ Krupka, Arsenal Česká Lípa, FK Ústí nad Labem, SK Sokol Brozany a TJ Straky. Konec turnaje je plánovaný na 14 hodin.

Hrát se bude systémem 5+1 a jeden zápas potrvá 16 minut. „Kategorii 2005 netrénuji, takže nedokážu říci, kdo bude favoritem. O vítězství se ale poperou Teplice, Most a náš výběr Ústí nad Labem," říká za pořadatele Vladimír Lacina.

Areál Klíše přivítá E.ON Junior Cup po loňské zkušenosti podruhé. V roce 2014 vyhrálo turnaj Kladno před Neratovicemi. Domácí Ústí nad Labem skončilo páté.

„Těšíme se. Přilákali jsme zajímavé a kvalitní týmy z našeho regionu. Hlavní je, aby nám vyšlo počasí," říká dále Lacina. „Věřím, že si to nejen naši, ale všichni kluci užijí. Budou mít možnost porovnání individuálních schopností s ostatními."

Bohatý doprovodný program

E.ON Junior Cup se letos hraje systémem patnácti kvalifikačních kol a následného Velkého finále, které se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic.

„Vítězové kvalifikačních turnajů získají pozvánku na Velké finále, kde je doplní týmy jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň," uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Návštěvníci turnaje v Ústí nad Labem se mohou po celý den těšit také na bohatý doprovodný program. „Přivezeme nafukovací hřiště pro rodiny, kruhovou klec, skákací hrad a atrakce z našeho fotbalového parku," dodal na závěr Marek Pagač.