„Loňský rekord je 72 tisíc korun a my znovu věříme, že i tentokrát padne. Svou přítomností nám k tomu může pomoci úplně každý. Všechny vybrané peníze ze startovného týmů, ale i z občerstvení, bohaté tomboly a prodeje památečních triček věnujeme jako každý rok SPMP,“ řekl za organizátory Pavel Přibyl, předseda futsalového oddílu Lokomotif.

Po roční odmlce se do programu turnaje vrací i tzv. Plyšákománie, při které budou ve 12.30 diváci házet z ochozu na hrací plochu plyšové hračky. A i v tomto případě cílí pořadatelé opravdu vysoko. „Náš dosavadní rekord z roku 2016 je 394 plyšáků, letos ale chceme zaútočit na magickou tisícovku a stát se v tomto směru nejúspěšnějším týmem v Ústí,“ připomněl ředitel turnaje Tomáš Hon nedávné sbírky plyšových hraček fotbalistů Army (152) a hokejistů Slovanu (518).

Turnaje se poprvé zúčastní celkem 10 družstev, převážná většina z Ústí, ale chybět nebudou ani loni stříbrní Šluknováci. Loňský triumf obhajují Kostelníci, kteří jsou se čtyřmi umístěními na stupních vítězů z šesti ročníků dosud nejúspěšnějším týmem turnaje. Na premiérové prvenství a půlmetrový pohár má ale zálusk i domácí Lokomotif A, jenž bral loni až bronz. „Věřím, že náš tým letos už smůlu protrhne. Výsledky jsou tady ale až na druhém místě,“ zopakoval Přibyl tradiční větu.

Hlavním cílem všech hráčů je totiž dobře se pobavit a udělat dobrou věc pro děti, které to v životě neměly jednoduché. I proto letos již podruhé uvidí diváci exhibiční utkání dětí z místní školy proti týmu boxerů Lukáše Konečného, v jehož řadách se představí i čerstvá obhájkyně pásu mistryně světa Fabiana Bytyqi. „Jakkoliv se to může zdát nepravděpodobné, už nyní vám můžeme slíbit, že na kolenou tentokrát skončí boxeři,“ okomentoval vtipně zápas Hon.

Lokomotif Cup je od letoška nově součástí charitativního projektu Góly pro děti, který pod stejným názvem najdete i na Facebooku. A máte-li zájem užít si spoustu zábavy, v sobotu byste v tělocvičně Pod Parkem neměli chybět.