Brná zavítala do Krupky, kvůli rekonstrukci hřiště se hrálo na umělé trávě. „To bylo plus spíš pro nás, protože umělka je v Krupce menší,“ řekl po utkání asistent trenéra Brné Tomáš Heřman. Na úvodní gól Smetany sice odpověděl Kolář, po změně stran už ale hosté dvěma góly utkání opanovali.

„Byli jsme bojovnější a ve druhé půli i lepší. Jsou to pro nás důležité tři body, ale pořád není nic jistého, o záchranu se musíme prát i nadále,“ dodal Heřman.

Oba duely poznamenávalo horké počasí, v Neštěmicích tak fanoušci viděli v úvodních 30 minutách spíše pěší fotbal. Pak však po dvou podobných akcí z levé a pravé strany udeřili Martínek se Stukheilem a domácím se v poločasové pauze dýchalo lépe.

Jan Martykán.
Ústecká fotbalová ikona Jan Martykán končí kariéru

„Po gólu na 1:0 z nás všechno spadlo. Chvíli po změně stran jsme přidali další góly a utkání v pohodě kontrolovali. Druhá půle byla zcela v naší režii, několik dalších šancí jsme ještě nevyužili,“ zhodnotil trenér Neštěmic Martin Beran.

Brná se vyhoupla na 10. příčku, Neštěmice zůstávají 14., mají však stejně bodů jako 12. Žatec a 13. Litoměřicko B. Na 15. Bílinu, pravděpodobně prvního sestupujícího, mají náskok pěti bodů.

Krajský přebor, 27. kolo: Neštěmice - Jílové 5:2 (2:0)
Branky: 47. a 52. Memeti, 39. Martínek, 41. Stukheil, 80. Wajshajtl - 51. a 89. Bílek.
Rozhodčí: Dočekal. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Krupka - Brná 1:3 (1:1)
Branky: 38. Kolář - 29. a 65. Smetana, 87. Králík.
Rozhodčí: Klimpl. ŽK: 1:2. Diváci: 50.