Tenisovou terminologií řečeno, Brná nadělila Modré kanára! Demolici řídil třemi brankami a asistencí Jan Králík, Brná ještě spoustu dalších stoprocentních příležitostí spálila.

„Výhra 6:0 hovoří sama za sebe. Předvedli jsme zodpovědný, takticky vyspělý výkon. Vyčkávací taktikou jsme počkali na chyby soupeře, ty jsme pak trestali z brejků,“ prozradil recept na vysoké vítězství trenér domácích Milan Česlák.

Jeho družina bavila diváky, už v poločase nastřílela soupeři tři branky, po změně stran přidala další dvě, přičemž Králík zkompletoval hattrick. „Honza Králík dal tři branky a další připravil, navíc ještě dvě nebo tři šance zahodil,“ chválil jednoho z klíčových hráčů Brné trenér Česlák.

SKVĚLÝ START

Diváci se mohli dočkat ještě větší kanonády, Demčenko však sám proti brankáři neuspěl, v další příležitosti zastavila jeho ránu tyč.
„Branek mohlo být víc, ale my jsme rádi i za takový výsledek. Konečně jsme se probudili v koncovce,“ těšilo lodivoda Brné.

Ta má sice první tříbodové vítězství, na druhou stranu však ještě po 90 minutách neodcházela poražena, a vzhledem k tomu, že z každého utkání tak získala alespoň bod, se vyhřívá na třetím místě tabulky krajského přeboru.

Ilustrační foto.
Ústečtí fotbalisté se vrací z Českých Budějovic s nulou

„Kdyby mi někdo řekl, že budeme po třech kolech na třetím místě, asi bych mu nevěřil. Je to rozhodně příjemnější start, než loni,“ rozplývá se Česlák na závěr. Těšit ho může i fakt, že do týmu zapadla i nová posila z Velkého Března, Matěj Čapek, jenž si v závěru odbyl svou premiéru v dresu Brné. V dalším kole zamíří Brná v sobotu do Jílového.

SK Brná – Modrá 6:0 (3:0)
Branky: 12., 31. a 79. Králík, 23. Heřman, 47. Asan, 68. Gajdarski
ŽK: 2:1. Rozhodčí: Karrmann. Diváci: 186.
Brná: Satek – Hynek, Večeřa, Heřman, Bartoš – Smetana (76. Čapek), Králík (81. Paseka), Gajdarski, Asan (67. Betka), Koranda – Demčenko.