Krajský přebor, 1.A i 1.B třída nabídnou podzimní epilog a všem týmům půjde o jediné: přidat na své konto ještě nějaký ten bodík.

Oba zástupci Ústecka v nejvyšší krajské soutěži, celky Střekova a Neštěmic, se v podzimní derniéře představí u soupeřů. Osmé Neštěmice naposledy doma porazily Srbice 2:0 a na to by rády navázaly i na hřišti beznadějně posledního Duchcova, který má na kontě jen tři body.

„Musíme hrát zodpovědně a nepodcenit to," nabádá před duelem kouč Neštěmic Tomáš Friedl.

Střekov to nebude mít lehké

O vítězství na závěr podzimu sní i fotbalisté Střekova, kteří jsou v tabulce předposlední, v Srbicích ale budou mít o poznání těžšího protivníka. „Naše ztráta na týmy před námi narůstá. Potřebovali bychom něco uhrát. Kdybychom u nich vyhráli, byly by to zlaté body," říká kormidelník Osady Petr Čítek.

Vylepšit své bodové konto by chtěly i Hostovice. Nováček 1.A třídy se letos trápí a s deseti porážkami je na chvostu tabulky. Naposledy ale doma přehrál Děčín 2:1 a oživil své naděje na záchranu. Nyní se představí ve Velkém Březně. „Bude to těžký zápas, ale pokusíme se získat nějaké body," má jasno vedoucí mužstva Roman Löffler.

To Jiskra letos prožívá povedenou sezonu a místo bojů o záchranu, které ji trápily v předchozích letech, se vyhřívá na páté příčce. Naposledy ale padla v Rumburku 2:3. „Byl to jeden z našich nejhorších výkonů," přiznal předseda David Řezáč. Napraví si jeho tým reputaci?

Krajský přebor: Sobota: 13.30: Srbice – Střekov, Duchcov – Neštěmice.
1.A třída: Sobota: 13.30: Velké Březno – Hostovice, Mojžíř – Rumburk, Děčín – Brná, Křešice – Libouchec.
1.B třída: Sobota: 10.00: Chabařovice – Tisá, 10.30: Trmice – Unčín, 10.45: Chuderov – Chlumec, 13.30: Soběchleby – Přestanov.