„Ve 12. minutě sice hosté nastřelili břevno, ale o chvíli později skončila v hostující síti střela Vodehnala. Pak měl šanci Havel, ale brankář míč vytěsnil na roh. Po půlhodině hry naběhl na centr Maštalíře Blaško, ale hostující gólman Novák míč vyrazil a o pět minut později uvolnil Ferenc Blaška, ale opět kraloval Novák," hodnotí utkání domácí sekretář Jan Kolman a ke kanonádě ve druhé půli říká:

„Již ztracený míč po hodině hry vybojoval Šticha, obstřelil brankáře a na 3:0 zvýšil z trestného kopu Ferenc. Ten pak vstřelil i čtvrtý gól po přihrávce Blaška. Pak hosté snížili Janem Rohlíkem, ale naše kanonáda ještě pokračovala. Pět minut před koncem po Ferencově pokusu poslal míč do sítě Janouš a v závěru utkání podtrhl výborný výkon Ferenc a po přihrávce Blaška se v utkání dočkal hattricku. Naše výhra v derby byla naprosto zasloužená."

Svádov se v tabulce dostal na páté místo. „Tabulka je neskutečně vyrovnaná a tak je každý bod důležitý. V dalším kole zajíždíme do Horního Podluží, kde si nepamatuji, že bychom někdy vyhráli," říká Jan Kolman.

Skorotice jsou v tabulce 1.B třídy předposlední a v dalším kole hostí Povrly, které mají na kontě o jediný bod méně. „Ve Svádově jsme sice nastřelili Kučerou břevno, ale bylo nás pouze jedenáct a když se po hodině hry zranil Václav Rohlík, dohrávali jsme utkání v deseti, domácí nám nastříleli další branky a jejich vítězství bylo naprosto zasloužené," vrací se k derby ve Svádově kouč Skorotic Albín Nistor a pokračuje:

„Nyní hostíme Povrly a potřebovali bychom vyhrát, ale jaro je pro nás začarované, pokud jde o zraněné hráče. Nyní mi chybí šest hráčů základní sestavy a nevím, jestli se někdo do střetnutí uzdraví. Podle tabulky ale vyhrát potřebujeme a pro zisk tří bodů uděláme maximum," slibuje.

Svádov – Skorotice 6:1 (1:0).

Branky: Ferenc 3, Šticha, Vodehnal, Blaško – J. Rohlík. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Svádov: Paseka – Lacina (75. Bláha), Kraus, Havel, M. Novák (62. Nesvadba) – Janouš, Vodehnal, Maštalíř, Šticha (80. Dvořák) – Blaško, Ferenc.

Skorotice: Novák – M. Rohlík, Doubek, Maturkanič, Tesler – Votrubec, V. Rohlík, Minařík, J. Rohlík – Koubek, Kučera.