„Čeká nás těžká série tří venkovních zápasů v řadě. Jsou to pro nás zápasy pravdy, protože se jedná o soupeře, kteří pomýšlejí na postup. Bude to pro nás hodně těžké, ale věřím, že se toho zhostíme dobře," říká před duelem trenér Army Petr Němec. V dalších zápasech jeho tým zamíří do Karviné a Hradce Králové.

Ale zpět k Sokolovu. Soupeř Ústečanů drží ještě delší sérii než Arma! V soutěži letos z deseti zápasů ani jednou neprohrál, pětkrát zvítězil a pětkrát remizoval. Navíc disponuje precizní obranou, když inkasoval jen sedm branek.

To Arma se ještě před časem vezla na obrovské vlně euforie. Tu ale přibrzdila zbytečná domácí ztráta s Opavou, kdy Severočeši ztratili jasné vítězství v nastaveném čase (3:3) a poté neuspěli ani v pohárovém utkání s favorizovanou pražskou Duklou, které doma podlehli vysoko 0:3.

„Dukla nám ukázala, jak asi fotbal na prvoligové úrovni vypadá a my to musíme skousnout. Na klucích to nesmí zanechat stopy a v sobotu do toho musí jít normálně, jako do každého jiného zápasu," má jasno kouč Němec.

I samotní hráči si dobře uvědomují, že na nich pohár nesmí zanechat stopy. „Musíme se rychle oklepat a hodit to za hlavu. Čeká nás Sokolov. Letos hrajeme dobře, tak snad v tom budeme pokračovat," doufá záložník ústecké Army Filip Novotný.