„Měl jsem možnost Vltavín dvakrát vidět a neřekl bych, že je to lehčí soupeř na rozjezd. V téhle soutěži si nevybereme. Je to hodně silový soupeř, má spoustu vysokých hráčů a těží ze standardních situací. Hru má postavenou na osobních soubojích," varuje před první bitvou kouč Army Lukáš Přerost.

Ten v létě nahradil u trenérského kormidla Přemysla Bičovského a týmu hned na začátku přípravy vnutil ofenzivní rozestavení 4 – 3 – 3. Už v přátelských zápasech se ukázalo, že Armě ani letos nebude cizí útočný fotbal. „Chceme hrát pohledný fotbal pro diváky," prozradil na předsezónní tiskové konferenci předseda představenstva FK Ústí nad Labem Jan Linhart.

V loňské sezoně diváci na hráče často pokřikovali, nebyli spokojení s herním projevem mužstva. To by se ale letos mělo změnit. Arma sice nemá postupové ambice, ale už v přípravě zaujala svým pojetím hry. „V zápase s Vltavínem bychom měli ukázat, že máme techničtější hráče a že máme kvalitu střední řady. Měli bychom tohoto soupeře přehrávat, zmapovaného ho máme a budeme se snažit se na něj co nejlépe připravit," slíbil kouč Přerost.

Podle jeho slov všichni hráči v přípravném období dobře pracovali a nyní by se to mělo projevit. „Věřím, že jsme od trenéra dobře připravení. Teď to ještě musíme prodat na hřišti," přiznal i zkušený záložník Jan Martykán.

A co si středopolař Army myslí o prvním soupeři? „Vltavín je nováček soutěže a ti jsou na začátku sezony vždycky nepříjemní. Možná by bylo lepší je potkat někdy v sedmém nebo osmém kole, kdy už ten jejich elán nebude takový. Pro nás je to ale určitě jeden z těch lepších rozjezdů do soutěže," má jasno.