Fotbalisté Neštěmic mají za sebou na jaře už dva zápasy. Po výhře nad Vilémovem 1:0 přišel tvrdý dopad na zem v podobě porážky 1:3 v záchranářském souboji v Děčíně. Tým kouče Martina Berana tak potřebuje bodovat v domácí bitvě s Modlany. „Bude to ale velmi těžký zápas, Modlany v zimě hodně posílily a zatím vyhrály v Krupce i doma s Vilémovem. Jsme ale bojovně naladění a chceme zvítězit," hlásí kouč Českého lva.

Podobný plán jako v Neštěmicích mají i na Střekově. Mužstvo kolem trenéra Petra Čítka se na úvod 1.A třídy představí na trávníku Křešic. „Mají urostlé hráče a nakopávají balóny do vápna. Nebude to nic lehkého," uvědomuje si kormidelník Osady.

Snadný zápas nečeká ani na hráče Mojžíře, kteří vykročí do jarních odvet v Soběchlebech. „Naším cílem je vyhnout se záchranářským pracím a nerozdávat body doma," prozradil sekretář Josef Kolankiewicz, s čím půjde tým do druhé poloviny sezony.

Podobné plány mají i v Libouchci, který je po podzimu na deváté příčce. „Chceme se vyhnout bojům o záchranu. Nečeká nás ale nic snadného, dva úvodní zápasy hrajeme na hřištích soupeřů. Začínáme v Srbicích, které jsou hratelné a chceme u nich zvítězit," říká asistent Václav Strádal.

Jediným zástupcem Ústecka v soutěži, který zahájí jarní část na domácím pažitu jsou fotbalisté Velkého Března. Ti si v přípravě zvedli sebevědomí, když ovládli zimní turnaj v Děčíně. „Pořád ale máme co zlepšovat," má jasno kouč Jiskry Vincenc Jirkovský. Jeho tým hostí na úvod jarní části celek Jílového. „Postavení v tabulce nám velí vyhrát. Musíme se rychle dostat ze spodních vod tabulky," plánuje kouč Velkého Března.

Program celků z Ústecka:

Krajský přebor:
Neděle: 15.00: Neštěmice – Modlany.

1.A třída:
Sobota: 10.30: Křešice – Střekov, 15.00: Velké Březno – Jílové, Srbice – Libouchec.
Neděle: 15.00: Soběchleby – Mojžíř.

1.B třída:
Sobota: 10.30: Ravel – Horní Podluží, 11.30: Chlumec – Chuderov, Brná – Hostovice, Svádov – Střekov B, Přestanov – Mikulášovice.

2. třída:
Sobota: 10.30: Trmice – Petrovice, 15.00: Mojžíř B – Tisá, Valtířov – Velké Chvojno, Malé Březno – Skorotice, Chabařovice – Vaňov, Sebuzín – Povrly.