Derby dvou rivalů vždy láká velkou pozornost diváků, tentokrát je však ještě umocněné trenérskou rošádou v kádru Neštěmic. Českého Lva totiž po sérii nepřesvědčivých výsledků opustil kormidelník Martin Beran a na lavičce týmu si proti Střekovu odbude svou premiéru Tomáš Friedl. Ten přitom ještě před týdnem kopal právě za Osadu!

„Je to samozřejmě zvláštní a pikantní, navíc když to vyšlo takhle před derby. Tu nabídku jsem dlouho zvažoval, ale pak jsem si řekl, že nemám co ztratit. Těším se na to, bude to pro mě nová zkušenost," řekl v týdnu nový trenér lva.

Do derby povede Neštěmice společně s dosavadním asistentem Františkem Štěpánkem, žádnou prémii pro své hráče ale ani v případě výhry nechystá. „Už takhle to bude hodně vyhecované derby. Nechci tím přilévat olej do ohně," vysvětlil Tomáš Friedl.

Nováček ze Střekova rovněž nemá v poslední době dobré výsledky, naposledy padl doma se Štětím 1:2 a prohrál už čtyři zápasy za sebou. I proto jsou hráči Osady až na předposlední příčce tabulky. V souboji s devátými Neštěmicemi tak mají o motivaci postaráno. „Derby je specifický zápas, snad pro nás nedopadne špatně a něco získáme. Dokážeme hrát s každým, rozhodně se Neštěmic nebojíme. Kluci se mezi sebou znají a víme, co od soupeře můžeme čekat," prohlásil před bitvou trenér Osady Petr Čítek.

Ta odstartuje v neděli ve 14.30 hodin. Dorazíte fandit?

Krajský přebor: Neděle: 14.30:Neštěmice – Střekov.

1.A třída: Sobota: 14.30: Hostovice – Brná, Česká Kamenice – Mojžíř, Jílové – Velké Březno, Libouchec – FK Děčín.

1.B třída: Sobota: 10.15: Tisá – Soběchleby, 11.00: Chabařovice – Union Děčín, Unčín – Chlumec, 13.00: Přestanov – Benešov. Neděle: 14.30: Horní Podluží – Trmice, Dobkovice – Chuderov.