V úterý v 18 hodin dojde na reprízu tohoto souboje, Slavie přijede do Ústí nad Labem k utkání třetího kola MOL Cupu a i tentokrát chce partička ze severu Čech slavnějšího soupeře překvapit a oslavit postup do další fáze poháru!

Kádr se hodně změnil

„Dáme do toho všechno, chceme postoupit a věříme, že si diváci znovu užijí hezký fotbal," říká záložník Jan Peterka, jeden z pamětníků tři roky starého souboje.

V kádru Ústečanů už jich moc nezbylo, kromě Peterky třeba penaltový hrdina Zdeněk Zacharda, obránce Michal Zeman nebo útočník Richard Veverka.

„Na ten zápas vzpomínám jen v dobrém. Sehráli jsme s nimi dobré utkání a to i směrem dopředu. Divákům se to muselo líbit. Bavili jsme se o tom s klukama v kabině a shodli se, že by bylo hezké, kdyby opět došlo na penalty. Už kvůli divákům, bylo by to pro ně atraktivní," vysvětluje Peterka.

Poslednímu souboji obou týmů přihlíželo na Městském stadionu 2484 diváků. „Snad nás přijdou podpořit i tentokrát. Věřím, že se to číslo dá překonat nebo alespoň vyrovnat," láká ústecký záložník fanoušky kopané na stadion.

Těší se na Škodu

A na koho ze Slávistů se těší nejvíce? „Určitě na útočníka Milana Škodu, který teď válí. Jsem zvědavý, jestli se mu bude dařit i proti nám," dodává hráč s magickou desítkou na dresu.

Pro fotbalisty ústecké Army je střetnutí s účastníkem Synot ligy svátkem, což dokládají i slova trenéra Petra Němce: „Utkání se Slavií Praha je pro nás bonbónek a chceme si ho užít hlavně kvůli divákům," řekl kormidelník FK Ústí nad Labem pro klubový web.

Zároveň však dodal, že mají Severočeši před sebou náročný týden. „Už v pátek hrajeme další utkání v Budějovicích. Ale doufám, že to všechno zvládneme," dodal na závěr lodivod ústeckého fotbalového týmu.