Arma Ladies, tedy fotbalistky Ústí nad Labem, prohrály závěrečný zápas sezóny a v tabulce České fotbalové ligy žen zůstaly šesté. V domácím prostředí nestačily 2:3 na Zlíchov.

„Předvedli jsme asi nejhorší výkon v sezóně. Zápas neměl šťávu, náboj, nic,“ štvalo po utkání trenéra Ústí Radima Jankovského. Arma se sice dostala do vedení 1:0 díky Götzové, soupeřky však třemi brankami otočily. Snížení Fišerové deset minut před koncem už bylo jen labutí písní, vyrovnat domácí hráčky nestihly.

„Byli jsme lepší, vedeme, ale pak dostaneme dva góly, ze kterých už jsme se nedokázali oklepat,“ kroutil hlavou Jankovský. „Asi už to měly holky v hlavách, že jsou zachráněné a nechtělo se jim v tom vedru tolik běhat, jako hostům, kterým ještě šlo o setrvání v soutěži,“ dumal.

Přesto byl nakonec s konečným šestým místem spokojen. „Kdybychom vyhráli, mohli jsme být ještě pátí, což mě mrzí,“ připustil. „Předsezónní cíle byly vyšší, ale vzhledem k tomu, že se nám během sezóny několikrát rozpadl kádr a doplňovaly to holky z juniorky, je to nakonec hezké umístění,“ dodal smířlivě.

Právě s výkony juniorek mohou být v Ústí spokojení. Vždyť některým z nich je teprve 15 let a už válí mezi dospělými a třeba Veronika Svrčková se nejednou zapsala i do listiny střelkyň.

„Některé jsou opravdu dobrým příslibem do budoucna. Samozřejmě potřebují ještě čas, ale toho mají vzhledem k věku dostatek,“ uzavřel Jankovský.

Ústí tedy bude i v příštím ročníku působit ve třetí nejvyšší ženské soutěži.