„Na začátku jsme měli šance a mohli jsme jít do vedení, ale pak jsme dostali laciný gól, kdy jsme nezavřeli prostor. A stejně jako v minulém utkání nás zbrzdilo zbytečné vyloučení. Baník zvítězil naprosto zaslouženě," uznal po utkání trenér Army Jiří Skála.

Jeho svěřenci začali dobře a ve 3. minutě mohli otevřít skóre Pouček i dorážející Peterka. Nepovedlo se. A když po dvaceti minutách přestřelil po centru Zemana poloprázdnou bránu Miskovič, převzal iniciativu Baník.

DVA GÓLY DO PAUZY

Do vedení poslal Slezany ve 24. minutě po chybě domácí obrany Stáňa a stejný hráč udeřil chvíli před pauzou podruhé. To už ale Arma hrála v deseti, minutu před koncem prvního dějství totiž na půlce zahrál rukou Jindráček a musel předčasně pod sprchy.

„Po té červené kartě jsme byli více na balónu než soupeř a chodili jsme do otevřené obrany," pochvaloval si po utkání dvougólový střelec Ostravy.

SPALOVALI ŠANCE

Po přestávce navíc hosté přidali z brejku třetí gól a bylo definitivně rozhodnuto. Od té chvíle už Baník jen kontroloval svůj náskok a Arma se marně snažila dobýt jeho obranu. A když už se jí to povedlo, spálili hráči i nemožné. Třeba Výborný byl dvacet minut před koncem sám před gólmanem, míč ale nepochopitelně nasměroval přímo do něj…

„Obrana tápala, nebyli jsme zodpovědní směrem dozadu a nezachytávali jsme náběhy soupeře za obranu. Přestože to hráči předem věděli, tak sílu soupeře zbytečně podcenili a byli nervózní," dodal k utkání trenér Ústí Jiří Skála.

FK Ústí – Baník Ostrava 0:3 (0:2)Branky: 24. a 45. Stáňa, 54. Urgela. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček. ŽK: 40. Jindráček – 63. Hučko, 83. Nerad. ČK: 44. Jindráček. Diváci: 2566.

Ústí: Zacharda – Zeman, Zukič, Peterka, Leibl (71. Šnirc) – Miskovič (46. Vaněk), Kateřiňák (61. Mysliveček) – Moulis, Výborný, Jindráček – Pouček. Trenér: Skála.

Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Mičola (46. Malý), Hlinka, Ožvolda (22. Nerad) – Lupták, Urgela (71. Šašinka), Stáňa. Trenér: Petržela.