„Příprava bude podobná jako loni, budeme hodně na hřišti, s balónem. Musíme se ale více zaměřit na obrannou fázi, protože jsme dostávali dost branek. Chceme ustálit stoperskou dvojici a zapracovat na defenzivní činnosti celého mužstva," nastínil kouč Přerost plán přípravy.

Kádr Army projde během letní přestávky výraznou obměnou. „Jak už asi víte, skončili u nás Michal Valenta a Lukáš Dvořák, dále jsme neprodloužili hostování Vackovi, Teplému a Růžičkovi. Naopak k nám přišlo několik hráčů na zkoušku. Máme tady Davida Šragu a Petra Dolejše z Teplic, dále čtyři kluky z dorostu a ze Slovenska přišel levý obránce Oliver Janso. V průběhu příštího týdne se u nás objeví i zahraniční hráči nebo hráči z ligových kádrů, které máme předběžně vytipované," prozradil Přerost.

Podle jeho slov shání Ústečané fotbalisty hned na několik postů. „Potřebujeme minimálně jednoho stopera, musíme ale doplnit i střed hřiště o ofenzivní hráče. Zájem máme také o krajní a hrotové útočníky. Na jaře nám chyběli góloví hráči, branky dávali jen Smola s Veverkou. U ostatních produktivita chyběla," všiml si kouč Army.

Domácí zápasy pod umělým osvětlenímOd nové druholigové sezony budou hrát ústečtí fotbalisté domácí zápasy v novém „netradičním čase". Na místo sobot od 10.15 hodin budou mít domácí duely Army nově výkop v pátek od 18 hodin. „Chceme hrát pod umělým osvětlením, byla by škoda nevyužít této možnosti, když nám to stadion po rekonstrukci nabízí. Máme kladné ohlasy z Jihlavy a Českých Budějovic, kde se takto hraje, je to divácky atraktivní. Věříme, že si fanoušci v novém čase cestu na zápasy najdou, a že se jim atmosféra pod umělým osvětlením bude líbit," říká manažer Army Stanislav Pelc.

Na startu přípravy nemůže počítat ani se zkušeným středopolařem Janem Peterkou, který zahájil přípravu v sousedních prvoligových Teplicích. „Jestli se prosadí a zůstane tam, bude to pro nás komplikace, ale budeme si s tím muset poradit. Takový je fotbal. Jestliže má příležitost hrát ligu, tak mu to můžeme jen přát," říká kouč.

V přípravě sehrají fotbalisté Ústí šest přátelských zápasů, generálku obstará v Ďolíčku souboj s Bohemians 1905. „Máme zajímavé a kvalitní soupeře, dvě ligová mužstva, kromě Liberce se utkáme ještě s Bohemkou. A čeká nás i souboj s Chotěbuzí, účastníkem třetí Bundesligy," prozradil Lukáš Přerost.

Pekelný tréninkový dril začne hráčům Army až v příštím týdnu. „V sobotu sehrajeme modelový zápas, abychom viděli mladé hráče v akci. Od pondělí pak ale najedeme na dvoufázové tréninky každý den, s tím, že ve středu hrajeme utkání v Nymburku s Libercem a v neděli odjíždíme do Modré na zápas s Mostem, kde pak zůstaneme na soustředění," říká trenér Army.

A jaké bude mít jeho tým ambice? „O tom se zatím nebavíme, prvním úkolem je tým vhodně doplnit. Musíme sehnat kvalitní hráče a vytvořit konkurenci na každém postu," má jasno Přerost.

Změny v kádru:
Přišli: David Šraga, Petr Dolejš (oba na zkoušku z Teplic), Oliver Janso (na zkoušku z Myjavy), Filip Novotný, Miroslav Lehký, Matěj Růžička, David Kolář (všichni dorost FK Ústí).

Odešli: Michal Valenta, Lukáš Dvořák (oběma klub neprodloužil smlouvu), Jan Peterka (zkouška v Teplicích), Petr Růžička, David Vacek (konec hostování ze Slavie), Jakub Teplý (oba konec hostování z Jihlavy).