„Pokud bude mužstvo pracovat naplno, tak je schopné překvapit. Soupeři, kteří tam jsou s námi, se ale netají tím, že chtějí postoupit, takže jednoduché to určitě nebude," uvědomuje si trenér Severočechů Petr Němec.

ZMĚNY V KÁDRU:Přišli: Petr Výborný, Daniel Procházka (oba na zkoušku z Teplic), Tomáš Bubeníček, Ljuan Baftijar (oba návrat z hostování v Lovosicích), Jakub Seidl, Marek Pokorný (oba návrat z hostování v Litoměřicích).
Odešli: Filip Novotný (přestup do Jihlavy), Alois Hyčka (konec hostování z Brna), Petr Hošek (konec hostování ze Slavie), Momčilo Rašo (konec smlouvy).Během zimy se musel smířit s několika ztrátami.

„Odešli čtyři hráči, z toho dva nehráli stabilně. Proto by bylo vhodné doplnit kádr dvěma mladíky a dvěma zkušenými hráči. Jména vytipovaná máme, teď musíme jen počkat až prvoligové týmy uzavřou své kádry," vysvětlil kouč Army.

Hyčka má ligové ambice

Nejvýraznější ztrátou je záložník Filip Novotný, který přestoupil do ligové Jihlavy. „Je dobře, že je o naše hráče zájem z první ligy, proto to také děláme. Přeji Filipovi, aby tam dostal šanci," řekl trenér.

Další citelnou absencí bude odchod Aloise Hyčky, jemuž skončilo hostování z Brna. U něj však ještě existuje šance, že by mohl zůstat.

„Má ligové úmysly, případně by chtěl hrát v zahraničí. Je to pro nás zajímavý hráč a dlouhodobě má k Ústí dobrý vztah, je to nadstandardní hráč pro základní sestavu. Když bude chtít pokračovat v Ústí, začneme jednat s Brnem, které by se jeho odchodu podle všeho nebránilo," popsal situaci kolem Hyčky výkonný ředitel klubu Petr Heidenreich.

Dalšími hráči, kteří se v kádru Ústí na jaře neobjeví jsou Hošek, který se vrací do Slavie a Rašo, jemuž klub ukončil smlouvu. „Budeme muset kádr doplnit o tři až čtyři hráče, abychom mohli zabojovat o ty nejvyšší cíle," potvrdil kouč Němec na startu přípravy.

Ta proběhne podle výkonného ředitele FK Ústí v domácích podmínkách.

Zajímaví soupeři

„Model je obdobný jako v předchozích letech. Do přípravy by mělo jít asi pětadvacet hráčů. Na konci přípravného bloku proběhne soustředění v Nymburce. Sehrajeme i přátelské zápasy, máme tam zajímavé soupeře jako Spartu, Slavii či Teplice," prozradil Heidenreich.

Trenér Němec si pro hráče připravil bohatý program zaměřený na zisk fyzické kondice. „Zimní příprava je od toho, abychom dobili baterky a aby nám to pak vydrželo celý rok. Hráči vědí, co je čeká a věřím, že se připravíme dobře."

A s jakým cílem půjdou Severočeši do jarních odvet? „Asi by bylo špatně, kdybych jako trenér neměl nejvyšší cíle. Chtěl bych, aby se to povedlo, ale je ještě hodně věcí, které do sebe musí zapadnout," uvědomuje si Němec a zároveň si pochvaluje rozlosování:

„Los nám trochu nahrává, poslední tři zápasy s těžkými soupeři budeme hrát doma a pokud se udržíme nahoře, tak to bude zajímavé."

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:9. 1. FK Ústí – Landesauswahl Lausitz (zatím v jednání)
13. 1. Sparta Praha – FK Ústí
16. 1. Baník Most – FK Ústí
20. 1. Slavia Praha – FK Ústí
23. 1. FK Ústí – Union 2013
30. 1. FK Teplice – FK Ústí
6. 2. FK Ústí – Litoměřice
13. 2. FK Ústí – Sokol Brozany
20. 2. Baník Sokolov – FK Ústí
27. 2. Loko Vltavín – FK Ústí