„V některých situacích jsme měli zachovat více klidu a myslím, že bychom se dokázali ještě více prosadit. Ale máme tři body, tak jsme spokojení," svěřil se po zápase ústecký kouč Petr Němec.

Hosté šli za vítězstvím už od začátku, ve 2. minutě napálil Veverka břevno a po půl hodině hry rozvlnil síť kapitán Army Jan Martykán. Jeho trefa byla nakonec jediná v utkání a znamenala tři body. „Měli jsme zápas pod kontrolou, myslím, že jsme klidně mohli i nějaký další gól přidat. Bylo by to klidnější," povídal po zápase jeho hrdina.

Fotbalisté Army mohli ve druhém dějství přidat další trefy, ale míč ještě dvakrát skončil na břevnu mostecké svatyně. „Tři břevna, to jsem snad ještě nezažil," kroutil hlavou Jan Martykán.

V závěru už si hosté důležitou výhru pohlídali a mohli tak oslavit důležité tři body, které je v tabulce vyhouply do vyšších pozic. Naopak hráči Mostu byli hodně skleslí. „Nechápu to. Něco jsme si řekli a pak jsme to stejně neplnili. Jsme hodně dole, bude to těžké se vyhrabat zpátky nahoru. Takovou krizi jsem nezažil, co jsem tady," hlesl obránce Baníku Ondřej Běloušek.

„Soupeř hrál v prvním poločase chytře, hrál po větru, což nám trošku ztížilo situaci. Našim hráčům asi nedošlo o co se tady hraje," zlobil se po zápase domácí trenér Pavel Medynský.

Baník Most – FK Ústí 0:1 (0:1)

Branka: 33. Martykán. Rozhodčí: Houdek – Štěrba, Ratajová. ŽK: 2:1 (Běloušek, Šural – Leibl). ČK: 85. Šural. Diváci: 629.

Most: Mandous – Řehák (75. Andrejič), Běloušek, Šural, Maruna – Kurtaj (46. Wermke), Koukal, Schut (61. Štefko), Veselinovič – Procházka, Danoski. Trenér: Medynský.

Ústí: Zacharda – Pícha (46. Šraga), Vaněk, Vraštil, Zeman – Leibl, Martykán, Krátký, Peterka – Melunovič (69. Smola), Veverka (81. Pavlata). Trenér: Němec.