„Doufám, že se utkání fanouškům líbilo, přišlo jich hodně. Myslím si, že jsme soupeře potrápili a ten bod, který jsme získali, je pro nás nesmírně důležitý. Musíme ho připočíst k těm třem, které jsme získali minulý týden v Hrobcích. První dva mančafty soutěže jsme obrali o čtyři body, což je pro nás hodně důležité," sdělil po utkání trenér Brné Milan Česlák pro klubový web.

VEDENÍ ZAŘÍDIL HEŘMAN

Jeho svěřenci šli do vedení po hodině hry, kdy se hlavičkou trefil kapitán Tomáš Heřman. Hosté ale dokázali brzy srovnat a v závěru stálo při domácích i štěstí. „Upřímně řečeno – ke konci zápasu nás Louny přehrávaly a v součtu měly za celé utkání více brankových příležitostí. My jsme vstřelili jednu branku a i na tu by se dalo vyhrát, bohužel jsme ale udělali vzadu chybu a přišlo vyrovnání," mrzelo trenéra.

Následovaly tak pokutové kopy, které přisoudily bonusový bod hostujícím hráčům. „Penalty už jsou loterie, ale zrovna od těch hráčů, kteří je neproměnili, bych čekal stoprocentní úspěšnost," kroutil hlavou Milan Česlák.

Brná je dál předposlední v tabulce, za Horním Jiřetínem je ale jen vinou horšího skóre a na dvanáctý Vilémov ztrácí už jen tři bodíky.
„Pokud základní sestava plní cíl, za kterým si jdeme, sbírají se body a šlape to, tak není důvod nic měnit," dodává na závěr kormidelník Brné.

Brná – Louny 1:2 po PK (0:0) Branky: Heřman – Fiřt, rozhodující PK Kučera. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 2:3. Diváci: 184.
Brná: Satek – Večeřa, Prousek, Heřman, Smetana (87. Seidl) – Bartoš, Králík, Asan (84. Paseka), Malec (80. Koranda) – Demčenko, Gibala.