„V první půli se hrálo ofenzivně z obou stran a výborné zásahy předvedli oba brankáři. Druhý poločas už jsme měli větší převahu a šance jsme si vytvářeli hlavně my, ale brankář hostů vypadal neprůstřelný. Naštěstí jsme se po brejku dostali do vedení. Poté jsme i nadále spalovali šance až do poslední minuty, kdy se výstavně trefil Sak," řekl k derby domácí kormidelník Petr Škvor.

Jeho protějšek na lavičce Přestanova Pavel Plecitý viděl utkání podobně: „První poločas byl vyrovnaný, měli jsme v něm pár dobrých příležitostí, ale bez úspěchu. Ve druhé půli se nám pak zranil Tvrdík a dohrávali jsme o deseti, což se na hře projevilo a domácí v závěru zužitkovali svou převahu," mrzelo kouč Plecitého.

TRMICE ZKOLABOVALY

O poznání hůře než Přestanov dopadli hráči Trmic. Tým trenéra Pavla Čapouna prohrál poprvé v sezoně, v Děčíně dostal půltucet branek!

„Za tři roky, co jsem u týmu, si tak vysokou porážku nepamatuji. Zklamali jsme úplně ve všem. Domácí brzy vedli 3:0 a i když jsme po pauze snížili a měli i další šance, dostali jsme čtvrtý gól a pak už se utkání jen dohrávalo. Na tenhle zápas musíme rychle hodně zapomenout," uznal rozmrzelý Čapoun.

To fotbalisté Chuderova prožívají vydařený vstup do sezony. Body získali i ve třetím klání, i když tentokrát jen dva za úspěšně zvládnutý rozstřel s Podlužím. Domácí měli i štěstí, když vyrovnávali na 2:2 až v nastaveném čase!

„Byli jsme lepší a měli řadu šancí, ale hodně jsme jich spálili. Trefovali jsme brankáře ze dvou metrů," kroutil hlavou trenér Roman Tikovský a pokračoval:

„Nakonec můžeme být za dva body rádi, protože hosté šli v 90. minutě do vedení. Naštěstí jsme ale vzápětí vyrovnali a poslali zápas do rozstřelu," oddechl si kouč. V penaltách vystřelil Chuderovu druhý bod Elmerich, který se trefil i v základní hrací době a dál vládne střelcům soutěže.

NEUDRŽELI VEDENÍ

Nervy drásající penaltový rozstřel museli absolvovat i hráči Hostovic. Ve Šluknově sice vedli, ale domácí to nezabalili a v závěru srovnali.

„Jeli jsme k nim v oslabené sestavě a první poločas byl vyrovnaný. Po přestávce jsme se z brejku dostali do vedení a v dalších šancích jsme to mohli pojistit, to se ale bohužel nestalo, domácí nás zatlačili a v závěru asi zaslouženě vyrovnali. V rozstřelu pak gólman Kalina potvrdil svůj skvělý výkon a tři penalty chytil," řekl k duelu vedoucí Hostovic Roman Löffler.

Bez bodového zisku tentokrát skončila Tisá, která sice doma vedla nad Benešovem, nový lídr tabulky ale dvěma góly otočil skóre.

1.B třída, 3. koloChlumec – Přestanov 2:0 (0:0). Branky: Mach, Sak. Rozhodčí: Jirsák. ŽK: 1:2. Diváci: 100.
Chuderov – Horní Podluží 3:2 po PK (0:1). Branky: Elmerich, Zvonek, rozhodující PK Elmerich – Chaloupecký, Bulejko. Rozhodčí: Matas. ŽK: 2:3. Diváci: 100.
Tisá – Benešov 1:2 (0:0). Branky: Zíta – Pop, Horvát. Rozhodčí: Formánek. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (Minařík). Diváci: 50.
Union Děčín – Trmice 6:1 (3:0). Branky: Murdych 3, Očipka 2 (1 z PK), Eichelmann – Uhlíř. Rozhodčí: Roháč. ŽK: 3:4. Diváci: 50.
Šluknov – Hostovice 1:2 po PK (0:0). Branky: Čmugr – Štolba, rozhodující PK Popescu. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 3:3. Diváci: 140.
Skupina B: Soběchleby – Svádov 0:1 (0:0). Branka: Vošahlík. Rozhodčí: Javorek. ŽK: 0:1. Diváci: 20.