„Předvedli jsme zodpovědný, taktický výkon. Bylo to utkání o šest bodů, chtěli jsme se odpoutat od spodku tabulky a to se nám povedlo," chválil svůj tým kouč Neštěmic Martin Beránek.

Ještě než se diváci v Brné stačili rozkoukat, hosté vedli o dvě branky. V úvodních minutách se dvakrát trefil útočník Martínek. „Už po několikáté jsme měli špatný vstup do zápasu. Dostali jsme dva rychlé góly a pak měly Neštěmice i další šanci. Tu naštěstí nedaly a my jsme od dvacáté minuty srovnali hru," povídal hrající trenér Brné Tomáš Heřman.

SNÍŽILI DO PŘESTÁVKY

Ve zbytku poločasu chtěli domácí snížit a to se jim povedlo ve 43. minutě, kdy se hlavou po standardce trefil právě Heřman.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat a brzy měl dvě velké šance Soukup, žádnou z nich ale nedal. Prosadili jsme se až deset minut před koncem, kdy dostal Paseka míč k Lehkému a ten nám dal klid," povídal lodivod Českého lva.

„Zápas rozhodly dvě věci. Zaprvé to, že jsme si nepohlídali začátek a také ta třetí branka. Za stavu 1:2 to bylo otevřené a měli jsme dvě slibné šance, po tom třetím gólu už jsme s tím ale nestihli nic udělat. Je to škoda," litoval Heřman.

Brná tak nadále zůstává poslední v tabulce a podzim uzavře v Litvínově. „Už bychom po dlouhé době rádi bodovali," přiznal hrající trenér nováčka soutěže.

A Neštěmice? Ty doma změří síly s lídrem z Hrobců. „Budeme je chtít pozlobit," slíbil fanouškům Beránek.

Brná – Neštěmice 1:3 (1:2)Branky: T. Heřman – Martínek 2, Lehký. Rozhodčí: Zavadil. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (Koranda). Diváci: 116.

Brná: Satek – Večeřa, T. Heřman, Smetana (88. Ren), Seidl – Řezníček, Gajdarski, Michajlov, Koranda – Demčenko, Betka.

Neštěmice: Čermák – Lehký, Klier, Soukup, Stehlík – Růžička, Holly, Krok (80. Velek), Maštalíř (58. Paseka), Stukheil (78. Janda) – Martínek.