Cesta lva za třemi body byla trnitá, prvních patnáct minut to vypadalo, že je na domácí půdě Litvínov. „Měli jsme ze soupeře velký respekt, ale chtěli jsme navázat na vydařené poslední kolo a to se nám nakonec podařilo. Soupeř nás zatlačil, ale více než dvě pološance si nevytvořil," povídal šéf neštěmické střídačky Martin Beran.

S postupem času už se do hry dostávala i domácí parta, ale k ohrožení branky Litvínova se nepropracovala. „Měli jsme jen standardní situace, ale z nich jsme nebyli nebezpeční. Musím přiznat, že jsem byl za poločasovou remízu docela rád," řekl kouč.

Teprve po výměně stran se začaly dít věci a diváci se dočkali koření v podobě vstřelených branek. „Nabádal jsem hráče, abychom začali opatrně, k mému překvapení se ale hrálo více na polovině soupeře. Udeřili jsme v 62. minutě, kdy po rohu a závaru napálil míč pod břevno Klier," popisoval vedoucí trefu Beran.

Právě obránce Klier byl mužem zápasu. Nejenže dostal Neštěmice na koně, ale ještě plnil defenzivní souboje na jedničku. „Podstoupil řadu soubojů a odvracel vysoké míče, společně s ostatními naše obranná hra pracovala znamenitě," chválil trenér.

Uplynuly další čtyři minuty a stále aktivní domácí hráči se dočkali navýšení vedení, přesně se trefil Lehký. Hosté se nechtěli vzdát a po snížení ještě nastřelili tyčku Drábovi branky. „Závěr byl dramatický, ale vyhrát jsme si zasloužili. Víme, že můžeme hrát s každým," dodal Beran.

Český lev Neštěmice – Litvínov 2:1 (0:0). Branky: Klier, Lehký – Macko. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:3. Diváci: 200.

Neštěmice: Dráb – Stehlík, Doubek, Klier, Maštalíř – Svoboda (88. Zikmundovský), Krok (46. Kubala), Chrudimský, Janda (70. Šmejkal) – Paseka, Lehký.