Po domácím vydřeném vítězství nad Velkým Šenovem mají v čele 1.B třídy už šestibodový náskok a k postupu do vyšší soutěže jim zbývá udělat poslední krok.

Branky až po přestávce

„Ten ale bývá nejtěžší. Snad to zvládneme," doufá vedoucí Hostovic Roman Löffler, jehož týmu schází k jistotě prvenství v soutěži tři body.

Ve šlágru 23. kola 1.B třídy mezi Hostovicemi a Velkým Šenovem si diváci museli na branky počkat až do druhého dějství.

„Ze začátku se hrálo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Bylo vidět, že se střetly dva nejlepší týmy, hosté hráli velmi dobře," uznal Löffler.

Jestli se diváci v prvním poločase nudili, ve druhém si užívali ofenzivní manévry obou mužstev. „Vše začalo už ve 48. minutě, kdy nás poslal krásnou střelou do vedení Černohorský. Hosté po hodině hry srovnali, ale v 63. minutě jsme dvěma slepenými góly šli do vedení 3:1," povídal vedoucí Hostovic.

Hosté to nevzdali

Kdo by čekal, že v tu chvíli Šenov složí zbraně, ten by se krutě mýlil. „Hosté to nevzdali a Čurgali dvěma góly vyrovnal. My jsme ale dál bojovali, chtěli jsme to urvat. A v 90. minutě přišla jasná penalta, kterou proměnil zkušený Uxa," pochvaloval si Löffler.

Rozhodnutí sudího se hostům moc nelíbilo. „Po zápase ale bez emocí sami uznali, že to byla jasná penalta," doplnil vedoucí lídra tabulky.

Hostovicím tak schází k historickému postupu jen tři body. „B třídu hrajeme třetí sezonu, je to paráda. Chceme to rozhodnout v příštím kole s Chlumcem, ale šampaňské si nepovezeme, nechceme to zakřiknout. V případě úspěchu to oslavíme až doma. A bude to velké," slibuje Löffler.

Hostovice – Velký Šenov 4:3 (0:0) Branky: Černohorský 2, Štorc, Uxa z PK – Čurgali 2, Pavel Kurel. Rozhodčí: Husar. ŽK: 0:4. Diváci: 80.
Hostovice: Kalina – Uxa, Guth, Hodek, Bude – Černohorský, Langer, Štorc, Varga (55. Šimáček) – Křesánek, Sibal.