Celek Hostovic se doposud v jarní části spíše hledal a v souboji s Trmicemi nutně potřeboval uspět. To se mu nakonec povedlo, domácí urvali výhru 1:0.

TĚŽKÝ TERÉN

„Hrálo se na těžkém terénu. Byli jsme lepším týmem a soupeře k ničemu nepouštěli. V 19. minutě jsme šli po hezké akci do vedení, pak už to ale bylo spíše bojovné utkání bez velkých šancí. Až v poslední minutě měli hosté dvě tutovky, při kterých nás podržel brankář Dvořáček," přiznal vedoucí Hostovic Roman Löffler.

Trmicím tak opět zbyly jen oči pro pláč, už počtvrté v řadě vyšly bodově naprázdno. „Projevuje se na nás špatná zimní příprava, ve které jsme se nescházeli. Navíc hrajeme každý zápas v jiném složení a lepíme to, jak se dá," uznává kouč Trmic Pavel Čapoun.

A jak viděl duel v Hostovicích? „Byl to pro nás smolný zápas. Domácí byli v první půli lepší a dali nám gól z kopce, věřili jsme ale, že s tím po přestávce něco uděláme. V posledních minutách jsme měli dvě stoprocentní šance, ale nedali jsme. Je to škoda. Musíme zabrat příště s Velkým Šenovem, to bude důležitý zápas, protože soupeř je pod námi. Musíme tu černou sérii porážek zlomit," ví Čapoun.

TISÁ MÁ PROBLÉMY

V soutěži se trápí i Tisá, která měla za poslední dva duely nevídané skóre 0:24! Tentokrát ale doma uhrála přijatelnou porážku 1:2 s Chlumcem. A to v poločase dokonce vedla!

„Věděli jsme, že Tisá má své problémy a její poslední dva výsledky nás pasovaly do role favorita. Kluky jsem upozorňoval, že bez boje nám to rozhodně nedají, ale první poločas jsme na rozbahněném hřišti odchodili a domácí nás z jediné střely potrestali," kroutil hlavou kouč Chlumce Petr Škvor.

Po pauze ale favorit zabral. „Ve druhé půli jsme zvýšili agresivitu a pohyb a hned ve 47. minutě se výstavně trefil Dohnal. Potom jsme celý zbytek zápasu dobývali domácí branku. Naštěstí v poslední minutě přišel centr a Michal Škultéty strhl vedení na naši stranu," oddychl si kouč.

Povedený zápas mají za sebou hráči Přestanova. Ti doma nedali šanci Boleticím a vymazali je z mapy výsledkem 5:1! „K utkání jsme se sešli v šestnácti lidech a od začátku nebylo co řešit. Soupeře jsme v první půli k ničemu nepustili, dali jsme tři góly a to nám ještě sudí upřel jasnou penaltu. Po přestávce jsme soupeře nechali chvíli hrát a nastřelil tyčku, pak jsme ale převzali otěže a přidali další góly. Hosté snížili až v závěru," řekl kouč Roman Kratochvíl.

1.B třída Skupina A: Hostovice – Trmice 1:0 (1:0). Branka: Tipan. Rozhodčí: Hrubý. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Tisá – Chlumec 1:2 (1:0). Branky: Pešata – Dohnal, M. Škultéty. Rozhodčí: Kloub. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Přestanov – Boletice 5:1 (3:0). Branky: Šmejkal 2, Valenta, Dvořák, Matuščin – Beutler. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Benešov – Chuderov 2:1 po PK (0:1). Branky: Knespl – Vosyka z PK. Rozhodčí: Bláha. ŽK: 1:4. Diváci: 150.
Skupina B: Lukavec – Svádov 0:1 (0:1). Branka: Vošahlík. Rozhodčí: Dvorský. ŽK: 1:3. Diváci: 20.